Marlena Droździok zawodniczką Habitat MTB Team

Marlena Droździok (Scott Eurocycles) po niezwykle udanym sezonie 2017 podpisała dwuletni kontrakt z holenderską grupą Habitat MTB Team.

Aktualna mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowej w ubiegłym sezonie należała do czołówki światowej. Sezon zaczęła od 3. miejsca w etapówce 4 Stage MTB Lanzarote, w inauguracji Pucharu Świata w Nowym Mieście na Morawach zajęła zaś 10. pozycję. W kolejnej odsłonie cyklu Pucharu Świata w niemieckim Albstadt Droździok przyjechała na metę na świetnym 4. miejscu.

W drugiej części sezonu Polka wielokrotnie stała na podium Pucharu Wielkiej Brytanii, zajęła też 4. miejsce na Jelenia Góra Trophy (HC). W lipcu Droździok zwyciężyła w mistrzostwach Polski w Warszawie, a następnie udała się na mistrzostwa Europy do Włoch, gdzie zakończyła rywalizację orliczek na 10. miejscu.

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu Habitat MTB Team i tym, że zespół daje mi możliwość ścigania się w większości międzynarodowych wyścigów na całym świecie. Głównym powodem, który zmotywował mnie do przejścia do zespołu, było profesjonalne podejście. Można je dostrzec, patrząc na dobrze zorganizowany zespół. Również możliwość ścigania się na rowerach marki Felt, która zapewnia zespołowi sprzęt na wysokim poziomie

- tłumaczy w oficjalnym komunikacie drużyny Droździok.

W zespole Habitat MTB Team, zrzeszonym w gronie ekip MTB zarejestrowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), główną gwiazdą jest mistrzyni Holandii - Anne Tauber.

Zmiana drużyny będzie dla mnie również bardzo wyjątkowa, ponieważ będzie to mój pierwszy sezon w zespole zrzeszonym w UCI. Zespół zapewni mi wiele motywacji przez cały sezon, a także pozwoli mi skupić się na treningu i celach wyścigowych

- podkreśliła mistrzyni Polski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: