Adam Kuś od nowego sezonu we Włoszech

Adam Kuś

Adam Kuś, aktualny mistrz polski juniorów, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy włoskiej drużyny Delio Gallina Colosio Eurofeed.

Urodzony w 1999 roku Kuś dotychczas ścigał się w barwach klubu z rodzinnego Wielunia, MLKS Wieluń. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy reprezentował również barwy narodowe podczas zawodów z cyklu Pucharu Świata, ale również światowego czempionatu w Bergen. Kontynuowanie kariery młodzieżowej we Włoszech to kolejny krok w rozwoju młodego sportowca, który podąży ścieżką m.in. Rafała Majki czy Tomasza Marczyńskiego.

Mająca swoją siedzibę w Bresci drużyna Delio Gallina Colosio Eurofeed istnieje w młodzieżowym peletonie od 2010 roku. W tym jej młodzi wychowankowie mieli okazję wystartować w Giro d’Italia U23. W 2017 roku drużyna liczyła 14 kolarzy, głównie z Włoch, ale znaleźli się tam również reprezentanci Maroka i Białorusi. W przyszłym roku w ekipie znajdzie się 16 zawodników – 6 z poprzedniego sezonu i 10 nowicjuszy. Kuś związał się z ekipą na najbliższy rok.

Wybrałem ten klub, ponieważ przede wszystkim gwarantuje mi  starty w bardzo ważnych wyścigach międzynarodowych. Mam również zapewnione idealne warunki do dalszego spokojnego rozwoju i podnoszenia swojego poziomu sportowego. Mam nadzieję, że nasza współpraca ułoży się pomyślnie, a to zaowocuje dobrymi wynikami w sezonie

– mówi o swoim nowym zespole.

Dotychczasowymi największymi osiągnięciami w karierze młodego Wielunianina są wywalczone w świetnym stylu mistrzostwo Polski w Krokowej, ale również trumf w Ślężańskim Mnichu, 4. miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski i  brązowy medal Mistrzostw Polski LZS. Najbliższy rok Adam będzie dzielił między Polską, gdzie wciąż się uczy, a Włochami, gdzie rozgrywanych jest większość docelowych wyścigów jego nowego zespołu.

O poczynaniach Adama i jego karierze można poczytać na jego blogu prowadzonym na niniejszym wortalu. Wkrótce opisze tam też jak wyglądało szukanie nowej drużyny.

Skład Delio Gallina Colosio Eurofeed na sezon 2018:

De Mori Mattia
Radice Raffaele
Tagliani Filippo
Calzaferri Thomas
Galdoune Amine Ahmed
Meris Mario
Peli Flavio
Bauce Davide
Capodicasa Fabrizio
Cacchini Marco
Di Felice Francesco
Huber Nikolas
Kuś Adam
Pirro Francesco
Pozza Ettore
Zandri Francesco

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: