Sylvain Chavanel chce przejść do historii

Sylvian Chavanel

Sylvain Chavanel pragnie po raz 18. wystartować w Tour de France. Tym samym Francuz chce zostawić w tyle Stuarta O'Grady'ego i Jensa Voigta, dzięki czemu stanie się samotnym rekordzistą w liczbie startów w Wielkiej Pętli.

Chavanel melduje się na starcie Tour de France nieprzerwanie od 2001 roku. Podczas tych 17 lat wygrał trzy etapy i przez dwa dni dzierżył koszulkę lidera. Tylko dwa razy nie ukończył imprezy, w 2007 i 2012 roku.

Jeśli wystartuje w Tour de France będzie to mój 18 i ostatni Tour. 17  już jest wyjątkowa. Jeśli wystartuję po raz 18 to przejdę do historii

- powiedział 38-latek w wywiadzie dla lokalnej gazety "Centre Presse".

Mogę nawet kontynuować karierę w 2019 roku, ale nie jestem zainteresowany startem w Tourze po raz 20 czy 21. Wiem jakim trudnym wyścigiem jest Wielka Pętla i ile trzeba poświęcić, aby w nim wystartować

- dodał zawodnik Direct Energie.

Chavanel będzie musiał zaprezentować wysoką formę, aby wystartować w przyszłorocznym Tour de France, ponieważ w przyszłym roku na trasach wszystkich Wielkich Tourów ekipy zameldują się w 8-osobowych składach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: