Jean-Christophe Péraud na czele zespołu do walki z moto-dopingiem

Jean-Christophe Péraud

Jean-Christophe Péraud stanął na czele zespołu ds. Wyposażenia i Walki z Oszustwem Technologicznym, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Francuz, który przed rokiem zakończył karierę sportową, jest dyplomowanym inżynierem, dlatego to właśnie jemu UCI powierzyła to trudne zadanie. Oprócz moto-dopingu Péraud zajmie się procedurami zatwierdzania sprzętu i odzieży do wyścigów oraz zarządzaniem projektami dotyczącymi wykorzystania nowych technologii w kolarstwie.

Dzięki solidnemu akademickiemu wykształceniu, karierze zawodowej i doświadczeniu zdobytym w czasie udanej kariery sportowej, Péraud jest idealną osobą do pracy nad aktualizacją  przepisów i procedur dotyczących wyposażenia, a w szczególności tych dotyczących walki z oszustwem technologicznym. Szczegółowy plan działania w tym konkretnym obszarze zostanie przedstawiony w styczniu przyszłego roku

- powiedział prezydent UCI David Lappartient.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Jan

  10 listopada 2017, 16:16 o 16:16

  Dyplom inżyniera o niczym nie świadczy. Może być chociażby inżynierem żywienia 😛

  • TomAsz

   10 listopada 2017, 16:35 o 16:35

   Posiadł kilka dyplomów. Chemia, inżynieria procesów, inżynieria energii i środowiska.

   • Artek

    11 listopada 2017, 10:48 o 10:48

    Czyli kolega ma rację, bo to nic co pomoże mu w pełnieniu tej funkcji. Żeby było jasne - nie chcę stwierdzić, że się do tego nie nadaje, ale warto zwrocić uwagę na powszechne przewartościowanie tytułu zawodowego inżyniera jako takiego.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: