Daniel - odzież kolarska

Orica-Scott gotowy do sezonu 2018

kolarze Orica-Scott na mecie TdF

Zespół Orica-Scott potwierdził 25-osobowy skład na sezon 2018.

Australijska ekipa z roku na rok jest coraz silniejsza, ostatni sezon kończąc z 29 zwycięstwami. Błyszczał zwłaszcza Caleb Ewan, który odniósł 10 wygranych, łącznie z etapem Giro d'Italia. Swoje dołożyli również bracia Simon (etap Paryż-Nicea, GP Indurain, etap Tour de Romandie) i Adam Yates (GP Industria, 9. w Giro d'Italia), natomiast słabym punktem okazał się Esteban Chaves, który po kontuzji na wiosnę, formy później nie odbudował.

Szkielet zespołu w 2018 pozostanie bez zmian, odeszli Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Magnus Cort Nielsen (Astana), Simon Gerrans (BMC Racing), Ruben Plaza (Cycling Academy) i Mitchell Docker (Cannondale).

Wzmocnienia to przede wszystkim Matteo Trentin (Quick Step Floors) i Mikel Nieve (Team Sky). Poza tym dołączą Jack Bauer (Quick-Step Floors), Lucas Hamilton (Mitchelton Scott) i Cameron Meyer.

Znajdujemy się w lepszym położeniu niż 12 miesięcy temu. Nowi kolarze bez wątpienia stanowią istotne wzmocnienie. Dla przykładu Trentin i Bauer to zawodnicy, którzy powiększą nasze siły w klasykach i mogą się przydać w pociągu Ewana. Jestem przekonany, że w tych dwóch obszarach zanotujemy postęp. Cennym nabytkiem jest Nieve, który podczas wielu Wielkich Tourów był jednym z kluczowych pomocników Chrisa Froome'a. U nas odegra podobną rolę, dzieląc się doświadczeniem z naszymi młodymi grandtourowcami, a jednocześnie jest zdolny do indywidualnych sukcesów.

- powiedział dyrektor sportowy grupy Matt White.

Orica ma jasne cele na 2018.

Jest tylko jeden monument, którego nam nadal brakuje. Ronde van Vlaanderen jest być może najtrudniejszym do zdobycia, ale posiadamy ekipą zdolną do tego. Chcemy również liczyć się we wszystkich Wielkich Tourach, zarówno na etapach, jak i w klasyfikacji generalnej. To będzie pracowity rok, na który niecierpliwie czekamy

- dodał White.

Skład Orica-Scott w sezonie 2018:

Michael Albasini (SUI, 36), Sam Bewley (NZL, 30), Jack Bauer (NZL, 32), Esteban Chaves (COL, 27), Luke Durbridge (AUS, 26), Alexander Edmondson (AUS, 23), Caleb Ewan (AUS, 23), Jack Haig (AUS, 24), Lucas Hamilton (AUS, 21), Mathew Hayman (AUS, 39), Michael Hepburn (AUS, 26), Damien Howson (AUS, 25), Daryl Impey (RSA, 32), Christopher Juul-Jensen (DEN, 29), Roger Kluge (GER, 31), Roman Kreuziger (CZE, 31), Cameron Meyer (AUS, 29), Luka Mezgec (SLO, 29), Mikel Nieve (ESP, 33), Robert Power (AUS, 22), Matteo Trentin (ITA, 28), Svein Tuft (CAN, 40), Carlos Verona (ESP, 25), Adam Yates (GBR, 25), Simon Yates (GBR, 25).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: