Chris Froome rozważa start w Giro d'Italia 2018

Chris Froome

Czy Chris Froome wystartuje w przyszłorocznym Giro d'Italia? Źródła zbliżone do Brytyjczyka twierdzą, że w obozie Sky poważnie rozważany jest taki wariant.

Froome w sezonie 2017 zanotował spektakularne triumfy w Tour de France i Vuelta a Espana. Kalendarz 32-letniego zawodnika od lat koncentruje się na "Wielkiej Pętli", w "Corsa Rosa" wystąpił dawno temu w 2009 i 2010 roku. Teraz okazuje się, że pokusa zdobycia trzech kolejnych Wielkich Tourów jest trudna do pokonania. W historii kolarstwa tylko Bernard Hinaut dokonał tej sztuki. W 1982 roku sięgnął po Giro i Tour, a w następnym sezonie po Vueltę (rozgrywaną w kwietniowym terminie).

Ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym miesiącu, po prezentacji trasy Giro. Układ kalendarza sprawia, że w przyszłym roku kolarze otrzymają tydzień ekstra (w sumie 6 tygodni) na przygotowanie się do Touru po dojechaniu do Rzymu. Czy Froome zaryzykuje? Wyłącznie, gdy zostanie przekonany, iż nie zagrozi to jego drodze po piąte zwycięstwo w Paryżu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: