Voster Uniwheels domyka skład na 2018

Kolarze grupy Voster

Po udanym debiucie jako ekipa zawodowa, Voster Uniwheels zamyka listę zawodników na przyszły sezon. Chociaż szykuje się jeszcze jedna niespodzianka, to aż dziewięciu kolarzy z tegorocznego składu zostaje w szeregach biało-zielonego zespołu.

Kapitanem pozostanie Mateusz Komar, jednak jak podkreśla dyrektor sportowy ekipy Mariusz Witecki, w ekipie nie ma jednego zawodnika pełniącego rolę lidera. Ta przypada zależnie od specyfiki wyścigu i dyspozycji zawodników, by w trakcie sezonu każdy miał swoją szansę. Do składu dołączy jeszcze jeden zawodnik, który zapewni dobre wzmocnienie. Jego nazwisko ekipa zdradzi wkrótce.

Przygotowania do nowego sezonu idą pełną parą. Specjalizujący się w kolarstwie torowym Dawid Czubak i Szymon Krawczyk zaliczają jeszcze starty w tej dyscyplinie. Reszta kolarzy miała czas by odpocząć po sezonie startowym i spokojnie wejść w przygotowania. Pierwsze zgrupowanie w odświeżonym składzie planowane jest na początek grudnia.

Nasi zawodnicy bardzo dobrze zgrali się w trakcie tego sezonu, co udowadniali nie raz w czasie wyścigów. Nie byłoby choćby zwycięstwa w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków bez zgodnej pracy całego zespołu. Zawodnicy dostawali szansę na kontynuowanie kariery w dobrych warunkach, to procentowało i przełożyło się na wyniki. Dlatego zależało nam, żeby nie dokonywać dużych zmian w składzie i żeby ekipa była kontynuacją tego co zaczęliśmy. Cieszę się, że będziemy mogli dalej rozwijać nasz projekt z jeszcze lepszym zapleczem i wsparciem sponsorów w kolejnym sezonie

– komentuje Mariusz Witecki.

W barwach zespołu Voster Uniwheels pozostaną: Adam Stachowiak, Michał Podlaski, Mateusz Komar, Krzysztof Parma, Mateusz Grabis, Przemysław Sobieraj, Mateusz Nowaczek, Dawid Czubak i Szymon Krawczyk.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: