Inne

Przełajowe Mistrzostwa Europy 2017. Sanne Cant i Eli Iserbyt złoci w Taborze

Belgijka Sanne Cant wywalczyła w czeskim Taborze tytuł mistrzyni Europy w kolarstwie przełajowym.

27-letnia mistrzyni globu zdobyła trzecie w karierze złoto mistrzostw Europy w wyścigu elity kobiet i na czeskiej trasie pokonała Holenderkę Lucindę Brand oraz Włoszkę Alice Marię Arzuffi.

Ściganie pań na dość błotnistej trasie przebiegało początkowo pod dyktando tercetu – Annemarie Worst i Lucindy Brand (Holandia) oraz jadącej w tęczowej koszulce Cant. Grupka ta nadawała ton rywalizacji już po pierwszym kółku, a na kolejnych jedyną zasadniczą zmianą był pościg Alice Marii Arzuffi. Włoszce udało się dojechać do czołówki na trzy kółka przed końcem, natomiast za grupką, ze stratą 20 sekund, kręciła Maud Kapethijns.

Na dwa okrążenia przed końcem pracę zakończyła Worst, kwestię medalu dla Holandii pozostawiając w rękach Brand. Ta walczyła o złoto z kontrolującą wydarzenia Cant, ale jej ataki nie złamały mistrzyni świata. Belgijska zawodniczka nie dała się ograć i na finiszu pewnie sięgnęła po złoto.

Jedyna w wyścigu Polka – Magdalena Sadłecka – zmagania w gronie 26 zawodniczek zakończyła na 24. miejscu.

Złoto Iserbyta, potwierdzenie Teocchi i top10 Kryńskiego

Pasjonującą walkę o tytuł mistrza Starego Kontynentu stoczyli w gronie młodzieżowców Brytyjczyk Thomas Pidcock oraz Belg Eli Iserbyt. Pierwszy w czołowej piątce znalazł się w końcówce mimo trzech wcześniejszych wywrotek, a drugi wspomagany był przez świetnie przygotowanych kolegów z reprezentacji.

Wyścig sprowadził się do ostatniego zakrętu i dwójkowego sprintu. Iserbyt jako pierwszy pokonał wiraż i rozpoczął sprint. Brytyjczyk próbował wyjść mu z koła po wewnętrznej, ale przy barierkach nie było już miejsca i po złoto sięgnął 20-letni Belg.

W gronie orliczek po raz drugi z rzędu najlepsza okazała się Włoszka Chiara Teocchi, tym razem okazując swoją wyższość Belgijce Laurze Verdonschot i reprezentantce gospodarzy – utalentowanej także na szosie Nikoli Noskovej.

Zmagania juniorów wygrał Szwajcar Loris Rouiller, na kresce pokonując Czecha Tomasa Kopeckiego. Podium dopełnił Brytyjczyk Ben Tulett, a bardzo dobre 10 miejsce wywalczył reprezentant Polski – Piotr Kryński.

Wyniki

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2017 (CC), Tabor, wyścig elity kobiet:

24. Magdalena Sadłecka (Polska)                   05:12

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2017 (CC), Tabor, wyścig mężczyzn do lat 23:

41. Dawid Jona (Polska)                             - 1

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2017 (CC), Tabor, wyścig kobiet do lat 23:

33. Brygida Piersiak (Polska)                     04:20

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2017 (CC), Tabor, wyścig juniorów:

Trasa Giro d’Abruzzo | Arnaud Demare musi odpocząć

Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.

27 marca 2024, 20:51

Dwars door Vlaanderen 2024. Matteo Jorgenson z chaosu

Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.

27 marca 2024, 16:46

[Aktualizacja] Wout van Aert kontuzjowany

Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…

27 marca 2024, 15:41

Anatomia zwycięstwa. Jak Mads Pedersen wygrał Gandawa-Wevelgem?

Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…

27 marca 2024, 08:55