Tour of Hainan 2017. Furiacki atak Xina

Wang kopie leżącego Hondo

Dyrektor sportowy Danilo Hondo i oraz mechanik reprezentacji Szwajcarii zostali pobici przez chińskiego kolarza Wang Xina po siódmym etapie Tour of Hainan.

Incydent rozpoczął się podczas etapu, po upadku zawodnika grupy Keyi Look. Xin natychmiast się podniósł, złapał butelkę z wodą i rzucił w kierunku szwajcarskiego samochodu.

Zostaliśmy wezwani do ucieczki, ale kiedy zorientowałem się, że nie ma sensu przedzierać się przez peleton, zwolniłem, aby przypuścić resztę kolarzy. Xin najechał na tylne koło innego zawodnika i upadł. Później przekazał swojej drużynie, że go potrąciliśmy. Komisarz wyścigu jechał za nim i widział, że minął nas dobry metr z boku

- powiedział Hondo serwisowi "radsport-news.com".

Za metą etapu były niemiecki sprinter wraz z mechanikiem podeszli do zespołu Keyi Look, aby przeprosić za zamieszanie.

Nie chcieli słuchać żadnych wyjaśnień, byli bardzo zdenerwowani. Mimo to czekaliśmy na Xina. Kiedy nadszedł zachował się jak szaleniec, bił nas, kopał, rzucał bidonami i puszkami z colą. Wspierali go w tym ludzie z jego zespołu

- dodał Hondo.

Wang Xin został natychmiast zdyskwalifikowany z wyścigu, a rano, przed startem do 8. etapu Tour of Hainan, wyproszono cały zespół Keyi Look. Pisemne przeprosiny nie pomogły.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. trener

    6 listopada 2017, 15:12 o 15:12

    Za takie zachowanie zawodnika o obsługi w normalnym swiecie powinna być dożywotnia dyskwalifikacja ze sportu

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: