Tour Down Under 2018. Andre Greipel wraca na antypody

Andre Greipel (Lotto Soudal) rozpocznie sezon 2018 w Australii, w dniach 13-21 stycznia startując w pierwszym wyścigu WorldTour - Tour Down Under.

35-letni sprinter na drogi wokół Adelajdy powróci po kilkuletniej przerwie - po raz ostatni startował tam w 2014 roku - i zainauguruje ściganie w nowym sezonie.

Greipel wyścig na antypodach wygrał w 2008 i 2010 roku, przy nieco innym układzie trasy, a na przestrzeni lat zapisał na koncie 16 etapowych triumfów na australijskich drogach.

W ostatnich latach o triumfy w klasyfikacji generalnej rywalizowali kolarze dobrze się wspinający, sprinterom pozostawiając walkę o etapowe zwycięstwa. Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie - dwa etapy w podjazdami w końcówce ustawią klasyfikację wyścigu.

Greipel, 11-krotny triumfator etapowy Tour de France, roku 2017 nie zaliczy do najbardziej udanych. Wprawdzie zajął szereg wysokich miejsc w wyścigach jednodniowych i wygrał etap Giro d'Italia, nie udało mu się przekuć tego na glorię na trasie "Wielkiej Pętli". Rok 2018 będzie prawdopodobnie ostatnią szansą na podbicie licznika zwycięstw w największej kolarskiej imprezie świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: