AG2R La Mondiale zna swoją wartość

Dłoń na kierownicy w rękawiczce grupy Ag2r la Mondiale

Ekwiwalent reklamowy zespołu AG2R La Mondiale w sezonie 2017 szacowany jest na 100 milionów euro, podała ekipa.

Zespół Vincenta Lavenu przygotował zestawienie dla potencjalnych sponsorów, przedstawiające wartość reklamową grupy na rynku francuskim. Z badań firmy Occurence wynika, że w okresie od stycznia do września 2017 roku "powierzchnia reklamowa" ekipy warta była 100 milionów euro netto. To o 30% więcej niż szacunki podawane za rok 2016.

Co ciekawe, ponad połowa tej sumy generowana jest w okresie lipcowego Tour de France - ekwiwalent reklamowy zespołu w trakcie "Wielkiej Pętli" to 55 milionów euro netto - 39% więcej niż przed rokiem.

Koszulki zespołu na trasach i materiały dotyczące ekipy w mediach w tym okresie zobaczyło około 10 milionów ludzi, z czego 4,1 miliona podczas Tour de France.

Grupa prowadzona na szosach przez Romaina Bardeta w sezonie 2017 zanotowała 17 zwycięstw, ale co ważniejsze jej lider walczył o zwycięstwo w Tour de France, wygrywając jeden z górskich etapów i na podium w Paryżu stając ostatecznie na trzecim miejscu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: