Mikel Landa: "Widzę, że Quintana nie przepada za mną"

Mikel Landa

Nairo Quintana kilka dni temu udzielił wywiadu, w którym jasno powiedział, że liderem Movistaru w Tour de France może być tylko on, pozostawiając Mikelowi Landzie rolę co najwyżej pomocnika. Nowy zawodnik hiszpańskiego zespołu nie pozostawił tego bez odpowiedzi.

Landa po dwóch latach w Team Sky postawił na Movistar, gdzie widzi siebie w roli lidera. Chciałby dostać szansę w największych etapówkach i wcale nie myśli oddać Quintanie walkowerem Tour de France.

Życzyłbym sobie innego powitania [przez Quintanę], ale wchodzę na jego teren i widzę, że nie przepada za mną

- stwierdził Landa w wywiadzie dla "El Mundo Deportivo".

27-latek już w poniedziałek, podczas zgrupowania Movistar Team, będzie mógł spojrzeć Kolumbijczykowi w oczy i spróbować się dogadać. Tylko czy ambicje obu panów pozwolą na bezbolesne podzielenie się wyścigami?

Wierzę, że Eusebio Unzué [szef ekipy] będzie wiedział, jak zarządzać naszymi ego i jak najlepiej je wykorzystać. Jeszcze nie wiem jakie będę miał cele w przyszłym sezonie. Trasa Tour de France jest fajna, teraz czekam na przebieg Giro. Nie wiem, który wyścig wybiorę, ale chciałbym móc otrzymać swoją szansę

- dodał Landa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Bo

  29 października 2017, 00:22 o 00:22

  heh ten quintana to niezła fujara, tyle lat już przegrywa wszystko co się da(oprócz ogórkowej vuelty i haniebnego giro), nawet na Giro nie potrafił pozbyć się na dłużej czasowca Dumoulina, gdzie miał tyle gór, a on chce nadal liderować na TdF przeciw Froomowi :V

  • MARIO

   29 października 2017, 07:13 o 07:13

   dam Ci milion dolarów jak nigdy nie wypowiesz się w temacie kolarstwa.

 2. Karol

  29 października 2017, 12:13 o 12:13

  haahh zaczyna się. Po ogłoszeniu transferu pisałem, że czekam aż Landa zacznie marudzić w nowym zespole. W Astanie i Sky wciąz mu się coś nie podobało i byłem pewien, że Movistar będzie tak samo. Ale nie sądziłem, że zacznie swoje żale wylewać tak szybko, jeszcze zanim wsiadł na rower w ich koszulce. ten gość jest ewidentnie toksyczny.

  • harp

   29 października 2017, 17:28 o 17:28

   To prawda. A w dodatku nigdy nie przejechał na wysokim poziomie GT w roli lidera.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: