Daniel - odzież kolarska

Cedric Vasseur managerem zespołu Cofidis

Kiedyś sam ścigał się w jej barwach, w sezonie 2018 poprowadzi jej zawodników na trasach największych imprez świata. Cedric Vasseur stanął na czele grupy Cofidis.

Były francuski zawodowiec został mianowany głównym managerem ekipy Cofidis i na stanowisku tym zastąpił Yvona Sanquera, który zespołem kierował od roku 2012.

47-letni Vasseur zawodową karierę zakończył w 2007 roku. Na przestrzeni lat reprezentował zespoły Gan (1994-98), Credit Agricole (1998-99), US Postal (2000-01), Cofidis (2002-05) oraz Quick-Step Innergetic (2006-07). W jego palmares znajdują się m.in. dwie wygrane etapowe na trasach Tour de France (1997, 2007), zwycięstwa na odcinkach Criterium du Dauphine, Tour de l'Ain czy szereg wysokich miejsc w krótkich wyścigach etapowych i wyścigach jednodniowych. W 2004 roku został aresztowany wraz z kilkoma innymi kolarzami Cofidisu pod zarzutem złamania przepisów antydopingowych, ale krótko potem oczyszczony z zarzutów.

Vasseur po zakończeniu ścigania przewodniczył Stowarzyszeniu Kolarzy Zawodowych (CPA) i pracował jako konsultant we francuskich telewizjach, komentując najważniejsze wyścigi cyklu WorldTour.

W roli dowodzącego zespołu, który finansowany jest przez działającą w branży kredytów konsumenckich firmę, Vasseur stanie przed zadaniem rozbudowy siły rażenia ekipy. Ta, o ile stanowi poważną siłę na francuskich szosach, w największych imprezach świata w dużej mierze opiera się tylko na sprinterskiej frakcji Nacera Bouhanniego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: