Kamil Gradek wzmacnia CCC Sprandi Polkowice

Kamil Gradek

CCC Sprandi Polkowice pragnie poinformować o pozyskaniu Kamila Gradka, który związał się z drużyną roczną umową.

27-letni zawodnik ma w swoim dorobku tytuł mistrza Polski w jeździe na czas U23 i srebrny medal w tej konkurencji w elicie. Jego kolarskie CV uwzględnia też triumf etapowy w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, a także na etapie i w klasyfikacji generalnej Tour of China I.

W sezonie 2017 powiększył swój dorobek zwycięstw, będąc najlepszym w generalce holenderskiej etapówki, Ronde van Midden Nederland.

Na pewno CCC Sprandi Polkowice to drużyna, która ma swoją markę. Oferuje bardzo dobry program startowy oraz profesjonalne zaplecze. Liczę na to, że przyszły sezon w ekipie będzie bardzo udany i będę kontynuował swój rozwój. Dziękuję kierownictwu CCC Sprandi Polkowice oraz panu Dariuszowi Miłkowi za zaufanie oraz poprzedniej bardzo udany grupie za rok. Istotne było dla mnie to, że Polkowicka drużyna jest zespołem II dywizji. Dzięki temu będziemy mieć możliwość rywalizacji z najlepszymi. Chciałbym się skupić na poprawie w jeździe indywidualnej na czas, do której mam predyspozycje. Wiem, że zespół kładzie i będzie kładł duży nacisk na rozwój w tej konkurencji i mam nadzieję, że uda mi się w pełni pokazać na co mnie stać. Plany mamy bardzo ambitne i będę ciężko pracował, by je zrealizować.

– mówi Kamil Gradek.

Kamil jest z tej samej generacji, co Paweł Bernas i Paweł Franczak. Cała trójka ma 26-27 lat, ścigała się często w tych samych ekipach, zna się doskonale, więc powinna szybko się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Jest to zawodnik, który świetnie jeździ na czas i potrafi nadawać bardzo mocne, stałe tempo w peletonie. Będzie on dla nas ogromnym wzmocnieniem na te wyścigi, w którym będziemy musieli kontrolować przebieg rywalizacji i w którym trzeba będzie wyprowadzić sprintera na dobrą pozycję do finiszu

– tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. lukasz

    23 października 2017, 18:24 o 18:24

    o co z polską super -hiper grupą Grom??

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: