Torowe Mistrzostwa Europy 2017. Justyna Kaczkowska ze srebrem w wyścigu indywidualnym

Justyna Kaczkowska wywalczyła w Berlinie srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Polka w finale odnotowała czas 3:32.452 i uległa Brytyjce Katie Archibald, która po raz drugi z rzędu zdobyła złoty medal. Brązowy krążek wywalczyła Włoszka Silvia Valsecchi, w małym finale radząc sobie z Holenderką Annemiek van Vleuten.

Kaczkowska wykręciła drugi czas eliminacji, rezultatem 3:30.442 przegrywając tylko z Archibald (3:28.003). Dwójka, zupełnie jak przed rokiem, spotkała się w finale i walczyła o złoto. Polka zaczęła bardzo mocno, na początku okrążenia pokonując niecałe pół sekundy szybciej niż 23-letnia Brytyjka, ale Archibald odzyskała kontrolę na pięć kółek przed końcem i pewnie wygrała wyścig po swoje 9 złoto ME w karierze. Wynik 3.29.328 był o ponad 3 sekundy lepszy od rezultatu Kaczkowskiej.

20-letnia zawodniczka z Imielina po raz kolejny zademonstrowała, że konkurencje średniodystansowe to jej specjalność. Kaczkowska jako juniorka zdobyła złote medale mistrzostw Europy i świata w tej konkurencji (2015), a rok później w wynikach czempionatu Starego Kontynentu zapisała złoto wśród orliczek i srebro w gronie elity. W torowym sezonie 2016/17 wyścig indywidualny na dochodzenie wygrała także podczas pierwszej odsłony Pucharu Świata.

To drugi medal dla kadry Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy – Kaczkowska wraz z koleżankami z drużyny wczoraj zdobyła brąz w wyścigu drużynowym na dochodzenie.