Skylar Schneider w Boels Dolmans

Boels-Dolmans

Amerykanka Skylar Schneider w sezonie 2018 roku ścigała się będzie w barwach zespołu Boels Dolmans.

Schneider w sezonie 2016 wywalczyła w Katarze srebrny medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego juniorek, a na 4. miejscu zakończyła także pustynną czasówkę juniorek.

19-latka do holenderskiego zespołu dołączy po mało udanym sezonie 2017. W pierwszym sezonie ścigania z zawodniczkami elity Schneider i jej starsza siostra miały występować pod banderą amerykańskiej kontynentalnej grupy Illuminate. Miały, bo po jednym występie w Kalifornii za pomocą mediów społecznościowych poinformowały, że rezygnują ze współpracy.

Powody nie zostały podane, ale z wyciekających do mediów informacji wyłonił się obraz braku zgody co do programu startowego oraz kłopotów z wypłatami pensji.

Skylar Schneider w kolejnych miesiącach startowała kilkukrotnie w Europie, w barwach kadry narodowej na koncie zapisując zwycięstwo na ostatnim odcinku niemieckiego wyścigu Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: