Mistrzostwa świata 2018 celem Vincenzo Nibaliego

Nibali - Majka - Angel Lopez

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) w przyszłym roku skoncentruje się na walce o tęczową koszulkę podczas mistrzostw świata w Innsbrucku.

Po wtorkowej prezentacji trasy Tour de France 2018 Nibali czeka na odkrycie kart organizatorów Giro d'Italia. Dopiero po tym zadecyduje, w którym wyścigu weźmie udział.

Trener z ekipy Włocha Paula Slongo potwierdził w "La Gazzetta dello Sport" start Nibalego w hiszpańskiej Vuelcie, aby osiągnąć jak najlepszą formę na mistrzostwa świata.

Istnieją dwa możliwe plany startów Vincenzo. Giro d'Italia, Vuelta oraz mistrzostwa świata lub Tour de France, Vuelta i mistrzostwa. Mamy dwa odniesienia. Sprzed dwóch lat kiedy to szykując się na Igrzyska w Rio przejechał Tour oraz dane z tego sezonu. Trzecie miejsce w Giro, drugie miejsce we Vuelcie i zwycięstwo w Lombardii

- powiedział.

Trener uważa, że Nibali powinien w przyszłym sezonie startować w takich klasycznych wyścigach jak Mediolan-San Remo czy Liege-Bastogne-Liege.

Ze względu na mistrzostwa świata Vincenzo musi się przyzwyczaić do długich wyścigów. Nie z powodu fizycznego przygotowania, ale nauczenia się jazdy w jednodniowych wyścigach. Przyzwyczajenia się do m.in. stresu i napięcia w grupie

- dodał.

Slongo zapowiedział, że jego zawodnik rozpocznie nowy sezon w styczniowym wyścigu Tour de San Juan w Argentynie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: