Richie Porte wznawia ściganie

Richie Porte

Poważnie kontuzjowany Richie Porte nie poczeka na nowy sezon. Australijczyk wznowi ściganie w najbliższy weekend, na trasie Japan Cup (1.HC).

Kolarz BMC Racing 9 lipca był jedną z ofiar dramatycznego 9. etapu Tour de France. Zjeżdżając z niebezpiecznego Mont du Chat popełnił na zakręcie bardzo kosztowny błąd. Za upadek zapłacił złamaną miednicą i obojczykiem, a tym samym marzenia o pokonaniu Chrisa Froome'a rozbił sobie w drobny mak.

Teraz, po przeszło trzymiesięcznej przerwie, wraca do peletonu.

Niecierpliwie czekam na to. Japan Cup jest dla mnie nie tylko szansą na dzień wyścigowy w nogach przed zimową przerwą, ale też okazją do spotkania z niepowtarzalnymi kibicami z Japonii. Tworzą niesamowitą atmosferę, dlatego to jeden z moich ulubionych wyścigów

- powiedział niespełna 33-letni "Tasmański Diabeł".

Porte, który w tym roku wygrał Tour de Romandie i królewski etap Paryż-Nicea, a Criterium du Dauphine ukończył na 2. pozycji, planuje wczesny początek sezonu 2018. Jak co roku w pierwszych dniach stycznia powinien wystartować w mistrzostwach kraju, następnie stanie do obrony zwycięstwa w Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: