Michael Woods na dłużej u Jonathana Vaughtersa

Michael Woods

Kanadyjczyk Michael Woods przedłużył kontrakt z zespołem Cannondale-Drapac, od przyszłego sezonu zmieniającego skórę na EF Education First - Drapac.

31-latek podpisał dwuletnią prolongatę kontraktu i w sezonie 2018 powinien być jednym z liderów amerykańskiej ekipy.

Woods w zespole Jonathana Vaughtersa ściga się od 2016 roku. W ostatnich dwóch sezonach dał się poznać jako niezły góral, świetnie radzący sobie na stromych i krótkich podjazdach. Już w pierwszym starcie z ekipą zajął  5. miejsce w Tour Down Under, a podium wywalczył w wyścigu Mediolan-Turyn. W tym roku kilka razy z dobrej strony pokazał się wiosną, zapisując miejsca w czołówce na górskich etapach Volta a Catalunya i 2. pozycję w GP Miguel Indurain. W Ardenach na 11. miejscu zakończył Walońską Strzałę, a na 9. Liege-Bastogne-Liege.

Jego pogoń za wynikiem w największych imprezach zwieńczyła tegoroczna Vuelta a Espana. Kanadyjczyk do mety w Madrycie dotarł na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej, po drodze notując bardzo dobre występy na najtrudniejszych górskich odcinkach - do mety na Cumbre del Sol dotarł jako trzeci, na Alto Hoya de la Mora przyjechał szósty, a na Los Muchacos - siódmy.

Zespół od początku obdarzył mnie zaufaniem. To pierwsza ekipa, która do mnie dotarła i powierzyła rolę lidera w moim pierwszym starcie. Cieszę się, że będę miał możliwość spłaty zaufania w ciągu następnych dwóch lat

- powiedział Woods, trenujący w dzieciństwie hokej, a w młodości z sukcesami biegający na średnich dystansach. Jego przeznaczeniem było jednak kolarstwo, które odkrył przez przewlekłą kontuzję stopy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: