CCC Sprandi Polkowice przedłuża kontrakty

Adrian Kurek

Sześciu kolarzy przedłużyło o kolejny rok kontrakty z ekipą CCC Sprandi Polkowice. W sezonie 2018 „pomarańczowe” barwy dalej reprezentować będą Łukasz Owsian, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Jonas Koch oraz mistrz Polski, Adrian Kurek.

Łukasz Owsian to dwukrotny górski szosowy mistrz Polski elity i dwukrotny uczestnik Giro d’Italia, który w sezonie 2017 wygrał klasyfikację górską OVO Energy Tour of Britain i Koronę Kocich Gór. Również dwa tytuły mistrza kraju, choć w kategorii U23, ma w swoim dorobku Michał Paluta, 8.kolarz tegorocznych mistrzostw świata. Dla Patryka Stosza mijający sezon był pierwszym w elicie i wywalczył w nim m.in. drugie miejsce na etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego i po całym dniu w ucieczce uplasował się na 5. pozycji, w mistrzostwach Polski w Gdyni.

Tam biało-czerwoną koszulkę zdobył Adrian Kurek, kolejny z kolarzy, który pozostanie w polkowickim zespole. W 2017 świętował on także zwycięstwo etapowe w jeździe drużynowej na czas podczas Coppi e Bartali.

Jonas Koch dołączył do CCC Sprandi Polkowice najpóźniej, ale dosyć szybko przekonał do siebie kierownictwo ekipy. Prezentował wysoką, stabilną formę przez cały sezon wielokrotnie finiszując w czołowej „15”.

Kamil Małecki potwierdził swój ogromny potencjał wygrywając etap w Karpackim Wyścigu Kurierów i kończąc tę prestiżową etapówkę dla orlików na drugiej pozycji w generalce. Wygrał także klasyfikację młodzieżową Wyścigu dookoła Mazowsza i reprezentował Polskę na mistrzostwach świata U23 w Bergen.

Bardzo cieszymy się z faktu, że ci zawodnicy pozostaną z nami na kolejny sezon. Łukasz Owsian i Adrian Kurek jeżdżą w naszej ekipie odpowiednio 6 i 5 lat. Wiemy, że są profesjonalistami w każdym calu i zawsze możemy na nich liczyć. Pozostała czwórka to wciąż młodzi kolarze i każdy z nich zrobił w ostatnim czasie spory postęp. Szczególnie cieszy nas postawa Kamila Małeckiego, który trafił do nas zaraz po opuszczeniu kategorii junior i z nami stawiał pierwsze kroki w zawodowym peletonie. Jego progres jest widoczny i już w tym roku, jako 21-latek zanotował kilka dobrych wyników

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Jan Tratnik, Alan Banaszek, Frantisek Sisr i Michal Schlegel, którzy w zeszłym sezonie podpisali 2-letnie umowy, również kontynuować będą swoją karierę w 2018 roku jako kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Wciąż trwają rozmowy z innymi, aktualnymi zawodnikami polkowickiej grupy. O kolejnych przedłużonych kontraktach będziemy informować w najbliższych dniach.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Anderis

  13 października 2017, 12:45 o 12:45

  Wiadomo co z Paterskim?

  • TomAsz

   13 października 2017, 13:17 o 13:17

   "Wciąż trwają rozmowy z innymi, aktualnymi zawodnikami polkowickiej grupy. O kolejnych przedłużonych kontraktach będziemy informować w najbliższych dniach."

 2. fbi

  13 października 2017, 13:31 o 13:31

  Czy trwają rozmowy z kimś kto mógłby coś osiągnąć na świecie? Np. pierwsza 10 giro, lub 5 w klasykach?

  • TomAsz

   13 października 2017, 14:19 o 14:19

   Takich na rynku przed kolejnym sezonem już dawno nie ma. Prawdopodobnie więcej transferów zagranicznych do CCC nie będzie.

  • Karol

   14 października 2017, 19:07 o 19:07

   Nikt taki nie będzie jeździł w drugoligowym zespole. Ani prestiż, ani kasa, ani zespół do pomocy.

 3. Władysław Dar

  13 października 2017, 13:58 o 13:58

  Fajnie to wygląda, dużo pomarańczowego w peletonie dopóki meta daleko.

  • Łukasz P-cki

   13 października 2017, 17:58 o 17:58

   Przecież nie chodzi o wynik tylko o sam udział 😉

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: