Transfery: Bevin w BMC Racing, Cannondale i Quick-Step stawiają na Kolumbijczyków

Patrick Bevin (Cannondale-Drapac) będzie od nowego sezonu reprezentował barwy amerykańskiego BMC Racing Team.

Nowozelandczyk spędził w Drapac-Cannondale dwa ostatnie sezony, podczas których 26-latek nie osiągnął zbyt wielu sukcesów. Jego głównym zadaniem była praca na rzecz kolegów z drużyny. W 2015 roku reprezentował barwy Avanti Racing Team i w barwach tego zespołu odniósł cztery zwycięstwa, na etapach Herald Sun Tour, Tour de Korea i Tour de Taiwan oraz w wyścigu jednodniowym REV Classic. Ponadto w 2016 roku został mistrzem Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas.

Bevin ma być mocnym punktem BMC. Sam Nowozelandczyk zamierza rozwijać swoje umiejętności jazdy indywidualnej na czas, aby już w lutym sięgnąć po złoty medal w tej specjalności na krajowym mistrzostwach.

Z kolei  Quick-Step Floors sięgnął po 21-letniego Alvaro Jose Hodega (Coldeportes Claro). Kolumbijczyk był w tym roku stażystą belgijskiej ekipy, więc zaznajomił się z personelem i kolegami z drużyny. Jego talent objawił się na tegorocznym Tour de l'Avenir, gdzie Hodeg wygrał sprinterski etap, wyprzedzając na finiszu Alana Banaszka.

Ekipa EF Education First-Drapac, znana do tej pory jako Drapac-Cannondale sięgnęła po jego krajana Juliana Cardonę (Medellin - Inder). 20-latek w tym roku został mistrzem Kolumbii w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzieżowców.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: