Piotr Konwa zawodnikiem Elkov Author

22-letni Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Glogów) wzmacnia szeregi czeskiej ekipy kontynentalnej Elkov Author.

Konwa, wicemistrz Polski młodzieżowców z ubiegłego roku, jest jednym z lepiej zapowiadających się kolarzy młodego pokolenia w naszym kraju. W sezonie 2017 wygrał etap Karpackiego Wyścigu Kurierów, w klasyfikacji końcowej zajmując 4. miejsce. Zajął także 3. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej CCC Grody Piastowskie i Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na 10. pozycji ukończył GP Czech z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w Herning.

W barwach Elkov Author w ostatnim sezonie ścigał się Paweł Cieślik, który przeszedł do CCC Sprandi Polkowice. Rok wcześniej swój epizod w żółtych koszulach zaliczył Bartosz Warchoł, a w roku 2014 barw czeskiej ekipy bronił Przemysław Kasperkiewicz.