Marko Kump podpisał kontrakt z CCC Sprandi Polkowice

Marko Kump

Marko Kump zasili szeregi CCC Sprandi Polkowice w sezonie 2018, podpisując z „pomarańczowymi” jednoroczny kontrakt.

Słoweniec ma 29 lat i w dorobku 14 zwycięstw w zawodowym peletonie. Wśród nich jest aż siedem wygranych etapowych w chińskim wyścigu HC, Tour of Qinghai Lake. Triumfował również w takich imprezach jak Coppi e Bartali, Tour of Croatia, Tour De Slovénie, Velothon Stockholm oraz w polskich etapówkach – Szlakiem Grodów Piastowskich, czy też Małopolskim Wyścigu Górskim, w którym wygrał dwa etapy oraz klasyfikację końcową.

Słoweniec przez pięć lat reprezentował ekipy World Tour (Geox, Saxo/Tinkoff, Lampre i UAE Team Emirates), notując w tym czasie wiele lokat w pierwszej piątce, w prestiżowych wyścigach, takich jak Brussels Cycling Classic, rozgrywanym kilka tygodni temu, a także BinckBank Tour/Eneco Tour, Tour of Oman, Santos Tour Down Under, Tour de Wallonie, Post Danmark Rundt - Tour of Denmark, czy też Skoda-Tour de Luxembourg.

Marko Kump to bardzo szybki kolarz, który niedawno finiszował drugi w Brussels Cycling Classic, tylko za Arnaud Demarem. Świetnie radzi sobie na finiszu i ma spore doświadczenie zdobyte w ekipach World Tour, takich jak Tinkoff-Saxo, Lampre, czy też UAE, którą reprezentuje w tym sezonie. To zawodnik, który ma mentalność zwycięzcy i sporo wygranych na koncie. Dołożymy wszelkich starań, by otrzymał solidne wsparcie na końcowych kilometrach wyścigów, odpowiadających jego charakterystyce, by mógł pokazać w sprincie pełnię swoich umiejętności. Liczymy także, że podzieli się on swoim doświadczeniem z naszymi młodszymi zawodnikami, takim jak Alan Banaszek, jak radzić sobie w pojedynkach z czołowymi sprinterami świata.

– tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że podpisałem kontrakt z CCC Sprandi Polkowice. Znałem tę drużynę dosyć dobrze, gdyż często z nią się ścigałem na różnych wyścigach. W ostatnim czasie mogłem ją poznać jeszcze lepiej i słyszałem o niej same pozytywne opinie. Po rozmowie z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim, utwierdziłem się w przekonaniu, że to właściwe dla mnie miejsce. Kierownictwo zespołu pokłada we mnie zaufanie i będę chciał się odwdzięczyć dobrymi wynikami. Znam swoje mocne strony i zawsze moim celem jest zwycięstwo lub pomoc koledze w uzyskaniu dobrego rezultatu. Sezon 2017 jeszcze się nie skończył, ale już nie mogę się doczekać kolejnego

- mówi Marko Kump.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Władysław Dar

  2 października 2017, 15:30 o 15:30

  Powinni braci Holików ściągnąć.

 2. kierdel

  2 października 2017, 22:52 o 22:52

  No to CCC ma w przyszłym roku Grody Piastowskie w kieszeni.

 3. Tomek

  3 października 2017, 09:56 o 09:56

  Jak dla mnie niezły transfer. Doświadczony zawodnik w World Tour , na pewno na finiszach będzie przyjeżdżał wyżej niż Ponzi.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: