Giro dell’Emilia 2017. Zwycięska szarża Viscontiego

Włoch Giovanii Visconti (Bahrain-Merida) triumfował na mecie 100. edycji włoskiego klasyku Giro dell’Emilia.

Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Vincenzo Nibali, a podium dopełnił Rigoberto Uran (Drapac-Cannondale). 52. przyjechał Przemysław Niemiec (Team UAE Emirates).

Wymagająca trasa wyścigu prowadziła na dystansie 223 kilometrów. W pierwszej części należało pokonać Mongardino (22 km;1,9 km; 7%) i Passo Zanchetto (89 km; 19,7 km; 5%), w drugiej leżała Ganzole (145 km; 2 km; 8%). Sama końcówka przebiegała na widowiskowej pętli (9,3 km), z pięciokrotną przeprawą pod górę św. Łukasza ([187,8 km; 195,4 km; 204,7 km; 214 km; 223,3 km]; 2,1 km; 10%, maks. 18%).

W ucieczce dnia znaleźli się: Davide Ballerini (Androni Sidermec), Redi Halilaj (Amore e Vita Selle SMP), Francois Bidard (Ag2r La Mondiale), Nicolas Edet (Cofidis Solutions Credits), Fabien Doubey (Wanty - Groupe Gobert), Jacopo Mosca (Wilier Triestina - Selle Italia), Lorenzo Rota (Bardiani - Csf) i Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini).  Eskapada wypracowała maksymalnie 5 minut przewagi, ale już po 142 zmalała ona do niespełna 3 minut.

37 kilometrów przed metą na czele pozostała trójka zawodników - Edet, Mosca i Doubey. Róźnica między czołówką, a peletonem zmalała do 50 sekund. Z peletonu swoich sił próbowali Guillaume Martin (Wanty - Groupe Gobert) i Mickael Cherel (Ag2r La Mondiale). Peleton był jednak konsekwentny i skasował pogoń, a następnie czołówkę.

Na 13 kilometrów przed metą ruszył Giovanni Viscotni. Włoch szybko zyskał 30 sekund przewagi i mknął niezagrożony do mety. Taka przewaga pozwoliła mu samotnie przeciąć linię mety.

Wyniki Giro dell’Emilia 2017 (1.HC), Bolonia – San Luca (223,3 km):

  1 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida             5:31:50
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:12
  3 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:15
  4 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  00:19
  5 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         00:23
  6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             00:26
  7 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Emirates
  8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  9 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          00:33
 10 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      00:35
 12 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 13 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale            00:39
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                 00:55
 17 Valerio Conti (Ita) Team UAE Emirates
 18 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:05
 19 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina               01:13
 20 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky
 22 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo               01:24
 23 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli              01:30
 24 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina                  02:00
 25 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 26 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP      02:10
 27 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni - Si     02:24
 28 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 29 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         02:30
 30 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              02:40
 31 Simone Petilli (Ita) Team UAE Emirates
 32 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA         02:58
 33 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:59
 34 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 35 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 36 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits     03:02
 37 Rudy Molard (Fra) FDJ
 38 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 39 Darwin Atapuma (Col) Team UAE Emirates               03:04
 40 Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini          03:09
 41 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           03:14
 42 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                  03:20
 43 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 44 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                 03:35
 45 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                      03:50
 46 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 47 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 49 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                   03:53
 50 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                  04:02
 52 Przemysław Niemiec (Pol) Team UAE Emirates           04:33
 53 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini - Mg.     05:28
 54 Ben King (USA) Dimension Data                        05:48
 55 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 56 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 57 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 58 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 59 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
 60 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                  06:08
 61 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo              06:30
 62 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert           08:20
 63 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
 64 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                      08:50
 66 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 67 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA      09:02
 68 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 69 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
 70 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 73 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
 74 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 75 Edward Ravasi (Ita) Team UAE Emirates
DNF Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
DNF Damien Howson (Aus) Orica-Scott
DNF Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
DNF Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
DNF Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
DNF Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
DNF David Gaudu (Fra) FDJ
DNF Anthony Roux (Fra) FDJ
DNF Jérémy Roy (Fra) FDJ
DNF Steve Morabito (Swi) FDJ
DNF Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
DNF Sebastian Henao (Col) Team Sky
DNF Ian Boswell (USA) Team Sky
DNF Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
DNF Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
DNF Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
DNF Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
DNF Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
DNF Manuele Boaro (Ita) Bahrain - Merida
DNF Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
DNF Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates
DNF Francesco Romano (Ita) Uae Team Emirates
DNF Igor Anton (Spa) Dimension Data
DNF Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
DNF Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
DNF Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
DNF Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data For
DNF Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
DNF Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
DNF Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
DNF Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
DNF Cyrus Monk (Aus) Drapac Pat's Veg Holistic Development Tea
DNF Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
DNF François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
DNF Karl Patrick Lauk (Est) Astana Pro Team
DNF Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
DNF Dario Puccioni (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Michele Gazzara (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Paolo Toto (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Niccolo Salvietti (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Cristian Scarroni (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
DNF Patrick Muller (Sui) BMC Racing Team
DNF Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
DNF Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
DNF Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
DNF Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom - Rusvelo
DNF Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
DNF Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
DNF Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
DNF Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina
DNF Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
DNF Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina - Selle Italia
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli
DNF Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
DNF Ivan Ramiro Sosa (Col) Androni Giocattoli
DNF Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Hideto Nakane (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
DNF Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural - Seguros Rga
DNF Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondries
DNF Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fon
DNF Francesco Mancini (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondr
DNF Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fo
DNF Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
DNF Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
DNF Rossano Mauti (Ita) GM Europa Ovini
DNF Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
DNF Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
DNF Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini
DNF Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
DNF Jo?o Almeida (Por) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Donovan Alonso Davila Cespedes (CRa) Unieuro Trevigiani -
DNF German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani - Hem
DNF Riccardo Cenghialta (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNS Zahiri Abderrahim (Mar) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: