Sacha Modolo zakotwiczy w Cannondale-Drapac

Sacha Modolo 2017

Sacha Modolo (UAE Team Emirates) od nowego sezonu będzie zawodnikiem drużyny Cannondale, która zmieni nazwę na EF Education First-Drapac.

30-latek jest solidnym sprinterem, który wygrywał etapy wielu wyścigów etapowych oraz kilka mniejszych klasyków. Łącznie na swoim koncie zgromadził 45 zwycięstw.  Jego największe osiągnięcie to dwa zwycięstwa etapowe na Giro d'Italia w 2015 roku.

Włoch pierwsze cztery sezony spędził w barwach Colnago - CSF Inox (Bardiani - CSF), następne trzy w Lampre-Merida były dla niego najlepszymi w karierze. Z kolei przez ostatni rok reprezentował UAE Team Emirates i mimo słabszej dyspozycji wygrał etapy Tour de Pologne i Tour of Croatia oraz klasyk GP du canton d'Argovie.

Modolo potrzebował impulsu, którym jest zmiana drużyny. W EF Education First-Drapac będzie pierwszym sprinterem, dzięki czemu może liczyć na solidne wsparcie kolegów.

Włoch jest pierwszym wzmocnieniem ekipy Jonathana Vaughtersa. Po problemach ze znalezieniem sponsora w najbliższych dniach powinniśmy poznać kolejne nowe twarze w amerykańskiej ekipie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: