Coppa Sabatini 2017. Pasqualon rozsierdził Colbrellego

Andrea Pasqualon

Andrea Pasqualon wygrał po finiszu z peletonu 65. wydanie wyścigu Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli.

Kolarz grupy Wanty - Groupe Gobert na końcówce usytuowanej na małym podjeździe pokonał Sonny'ego Colbrellego (Bahrain-Merida) i Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli).

Pasqualon na ostatniej prostej przyblokował drogę Colbrellemu utrudniając mu obronę zeszłorocznego zwycięstwa. Złożony protest przez grupę Bahrain-Merida został jednak odrzucony, sędzia pozostawił bez zmian kolejność na mecie. Colbrelli nie pogodził się z tą decyzją i odmówił podania ręki swojemu rywalowi.

Gdyby finiszował czysto, wyprzedziłbym go bez problemu

- powiedział.

Łukasz Wiśniowski (Team Sky), który rozprowadzał Elie Vivianiego, zajął 44. miejsce.

Wyniki Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli 2017 (1.1), Peccioli – Peccioli (195,9 km):

  1 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert         4:44:04
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
  4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  5 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
  8 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
  9 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 10 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli
 11 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 13 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 14 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 15 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team
 16 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro              00:10
 17 Ettore Carlini (Ita) D'Amico Utensilnord
 18 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 19 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 20 Paolo Tot? (Ita) Sangemini - Mg. K Vis                 00:12
 21 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 23 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo                 00:16
 24 Federico Canuti (Ita) D'Amico Utensilnord              00:18
 25 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli
 26 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team
 27 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 29 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 00:25
 30 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                 00:28
 31 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 32 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 33 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
 34 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 35 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
 36 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina                    00:32
 37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 38 Metkel Eyob (Eri) Dimension Data
 39 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team
 40 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis        00:38
 41 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert          00:40
 42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli               00:43
 43 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli
 44 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       00:51
 45 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              00:55
 46 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina                 00:56
 47 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        00:58
 48 Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini - Mg. K Vis         01:08
 49 Dario Puccioni (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 50 Nicolas Sessler (Bra) Israel Cycling Academy
 51 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro         01:11
 53 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini              01:12
 54 Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 56 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 57 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 58 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 59 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 60 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 61 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
 62 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
 63 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 65 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 66 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 67 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 68 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 69 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 70 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 71 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 72 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                     01:32
 73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              01:35
 74 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    01:38
 75 Michele Gazzara (Ita) Sangemini - Mg. K Vis            01:40
 76 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro             01:42
 77 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo               01:45
 78 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            01:50
 79 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team
 80 Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team
 81 Simone Bernardini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis          01:56
 82 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         02:03
 83 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 84 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
 85 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 86 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert          02:31
 87 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    02:38
 88 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 89 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      02:52
 90 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 91 Dan Craven (Nam) Israel Cycling Academy
 92 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 93 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
 94 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 95 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   03:14
 96 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 97 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 98 Angelo Raffaele (Ita) D'Amico Utensilnord
 99 Ian Boswell (USA) Team Sky                             03:30
100 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy          04:16
101 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
102 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
103 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo                 04:31
104 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
105 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
106 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
107 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo
108 Hideto Nakane (Jpn) Nippo - Vini Fantini               04:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: