Amaro Manuel Antunes pozyskany przez CCC Sprandi Polkowice

Amaro Antunes

Amaro Manuel Antunes, 5. kolarz tegorocznego Volta ao Algarve, podpisał 2-letni kontrakt z grupą CCC Sprandi Polkowice.

26-letni Antunes większość swojej kolarskiej kariery spędził w portugalskich ekipach, ten sezon w W52/FC Porto,  z roczną przerwą we włoskiej Ceramica Flaminia – Fondriest (2013).

Największe jego sukcesy również związane są z krajowymi wyścigami – ten największy osiągnął w tym sezonie, gdy ukończył mocno obsadzony (m.in. Michał Kwiatkowski, Primoz Roglic, Daniel Martin) i ciężki Volta ao Algarve em Bicicleta, na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wygrał również jeden z etapów z metą na podjeździe, a na innym był czwarty.

W tym roku ma na koncie także triumf w generalce GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho i w jednodniowym Classica da Arrabida - Cylin'Portugal oraz drugą lokatę w końcowym zestawieniu Volta a Portugal.

Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że dołączę do grupy CCC Sprandi Polkowice. Jest to drużyna, która stwarza zawodnikom świetne warunki do tego, by mogli rywalizować na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Liczę, że w sezonie 2018 będę kontynuował swój progres i będę miał okazję powalczyć o wysokie lokaty w najważniejszych wyścigach w kalendarzu

– mówi Antunes.

To zawodnik o wielkim potencjale do jazdy po górach. Wierzymy, że po odejściu Jana Hirta będzie on błyszczał na podjazdach, w ciężkich, górzystych wyścigach

- mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Potwierdził on swoją klasę w tegorocznym Volta ao Algarve, gdzie jak równy z równym, rywalizował z kolarzami World Tour. Przyzwoicie jeździ też na czas, więc będzie dla naszej ekipy dużym wsparciem na wyścigi etapowe. Widać, że świetnie się rozwija i robi stałe postępy, a sezon 2017 jest zdecydowanie najlepszym w jego karierze. Bardzo się cieszymy, że Amaro dołączy do naszej ekipy, gdzie będzie mógł w pełni rozwinąć swój talent.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Zbig

  27 września 2017, 20:58 o 20:58

  A Polacy gdzie mają jeździć?

  • Zbyszkopt

   27 września 2017, 21:33 o 21:33

   Wystarczy spojrzeć na wyniki Tour de Pologne. Z całym szacunkiem dla polskich zawodników, ale ci, którzy dają choć trochę radę jeżdżą albo w CCC właśnie, albo za granicą. Innych nie widać. CCC jako drużyna Professional Continental jeździ kilka stosunkowo trudnych wyścigów, w tym tych z World Tour i musi mieć odpowiednio mocny skład. Z przykrością trzeba stwierdzić, że aż tylu klasowych kolarzy w Polsce nie mamy. Poza tym dobrzy zawodnicy z zagranicy to czasem szansa na otrzymanie zaproszenia na jakiś prestiżowy wyścig.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: