Przełajowy Puchar Świata 2017/18 #2. Mathieu Van Der Poel nie do zatrzymania

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon) w amerykański Waterloo wygrał drugie rozdanie Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym.

22-letni Holender wyprzedził swojego rodaka Corne'a Van Kesselea (Telenet Fidea Lions) oraz Belga Daana Soete (Telenet Fidea Lions).

Przebieg wyścigu w Waterloo przypominał otwarcie Pucharu Świata, tydzień temu w Iowa City. Van der Poel odskoczył rywalom zaraz po starcie, na drugiej z dziewięciu pętli wypracowując już 30 sekund przewagi nad rozciągniętą grupą zawodników.

Kolarz Beobank-Corendon do końca kontrolował wydarzenia na miejscami technicznej trasie, bezpiecznie dowożąc swoje prowadzenie do mety.

Słabszy występ ponownie zaliczył Wout Van Aert (Crelan - Charles). Mistrz świata początkowo jechał w połowie drugiej dziesiątki, ostatecznie przesuwając się na siódmą pozycję.

Druga połówka była lepsza w moim wykonaniu, od pierwszej. Po starcie zatrzymała mnie kraksa, miałem też kłopoty z poluzowanym butem oraz przerzutką, po tym gdy ktoś na mnie z tyłu najechał

- powiedział Van Aert.

W rywalizacji kobiet wygrała Belgijka Sanne Cant (Beobank-Corendon). Mistrzyni świata pokonała miejscowe błotniaczki Katie Keough (Cannondale) i Ellen Noble (Aspire Racing).

Puchar Świata 2017/18 #1, Jingle Cross (Iowa City)

Wyniki Telenet Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym 2017/18 #2, Waterloo:

  1 Mathieu van der Poel (Ned) Beobank-Corendon            1:06:59
  2 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions               00:33
  3 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea Lions
  4 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Games     00:38
  5 Tim Merlier (Bel) Crelan - Charles                       00:44
  6 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Napoleon Games              00:49
  7 Wout Van Aert (Bel) Crelan - Charles                     00:53
  8 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                     01:00
  9 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                01:09
 10 Tom Meeusen (Bel) Beobank-Corendon                       01:15
 11 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Napoleon Games                01:16
 12 Steve Chainel (Fra) Team Chazal Canyon                   01:29
 13 Michael Boroš (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice     01:40
 14 Vincent Baestaens (Bel)                                  01:52
 15 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Games      01:56
 16 Wietse Bosmans (Bel) ERA-Circus                          02:00
 17 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions              02:04
 18 Stephen Hyde (USA)                                       02:10
 19 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions                   02:15
 20 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        02:20
 21 Laurens Sweeck (Bel) ERA-Circus                          02:24
 22 Stan Godrie (Ned) Crelan - Charles
 23 Matthieu Boulo (Fra)                                     02:37
 24 Marcel Meisen (Ger) Steylaerts - Betfirst                02:47
 25 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                    03:00
 26 Kerry Werner (USA)                                       03:11
 27 Tobin Ortenblad (USA)                                    03:27
 28 Ian Field (GBr)                                          03:49
 29 Michael Van Den Ham (Can) Garneau-Easton                 03:57
 30 Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts - Betfirst            04:07
 31 Maxx Chance (USA)                                        04:12
 32 Anthony Clark (USA)                                      04:22
 33 Spencer Petrov (USA) Aspire Racing                       04:36
 34 Garry Millburn (Aus)                                     04:48
 35 Rob Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice       04:52
 36 Justin Lindine (USA)                                     04:55
 37 Curtis White (USA)                                       05:02
 38 James Driscoll (USA)                                     05:12
 39 Andrew Dillman (USA)                                     05:27
 40 Gage Hecht (USA)                                         05:46
 41 Travis Livermon (USA)                                    06:04
 42 Gunnar Holmgren (Can) Garneau-Easton                     06:10
 43 Allen Krughoff (USA)                                     06:21
 44 Mark Mcconnell (Can)                                     06:40
 45 Jeremy Durrin (USA)
 46 Diether Sweeck (Bel) Era-Circus
 47 Derrick St John (Can)
 48 Craig Richey (Can) Garneau-Easton
 49 Trevor O'donnell (Can)
 50 Brody Sanderson (Can)
 51 Derek Zandstra (Can)
 52 Masaru Nakazato (Jpn)
DNF Jeremy Powers (USA) Aspire Racing
DNF Brendon Sharratt (NZl)                                         

Wyścig kobiet:

1 Sanne Cant (Bel) Beobank-Corendon
2 Katie Keough (USA) Cannondale
3 Ellen Noble (USA) Aspire Racing
4 Sophie De Boer (Ned)
5 Caroline Mani (Fra)
6 Katerina Nash (Cze) Luna Pro Team
7 Ellen Van Loy (Bel) Telenet-Fidea
8 Emma White (USA)
9 Christrel Ferrier Bruneau (Fra) SAS-Macogep
10 Maud Kaptheijns (Ned) Crelan-Charles

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: