Daniel - odzież kolarska

MŚ Bergen 2017. Peter Sagan wybrał rozpoznanie walką

Peter Sagan

Wielu kolarzom na wyścigach pomaga znajomość trasy, dokonany przed startem rekonesans. Peter Sagan jednym z wielu nie jest, a do tego zdaje się być kompletnie niezainteresowany układaniem przedstartowych scenariuszy.

Słowak na rundzie w norweskim Bergen może być pierwszym kolarzem w historii, który trzy razy z rzędu wygra tytuł mistrza świata. Jeżdżący na co dzień w barwach Bora-hansgrohe zawodnik dopiero dziś pojawił się w Bergen, ale nie wykazał zainteresowania układem mistrzowskiej rundy ani przeszkodami, jakie przygotowali organizatorzy.

27-latek, którego po startach w Kanadzie złapały problemy zdrowotne, w ogóle nie trenował na trasie i nie kwapi się by to uczynić przed jutrzejszym startem.

Przekręcimy rundę 11 czy 12 razy, to dużo czasu aby się jej przyjrzeć

- powiedział flegmatycznie w rozmowie z agencją "AFP", zaznaczając, że nie skorzysta z możliwości przejechania trasy przed startem. Słowak przyznał, że po powrocie z Kanady z powodu przeziębienia przez trzy dni nie dotykał roweru, przez dwa, trzy następne wykonał tyko lekkie treningi.

Peter w Richmond po tytuł mistrzowski sięgnął po śmiałym ataku w końcówce, natomiast w Katarze wygrał finisz z pierwszej grupki. Co szykuje w Bergen?

Nie zastanawiam się nad scenariuszami, zobaczymy co się będzie działo na ostatniej, może dwóch ostatnich rundach. Niczego nie oczekuję, niczego nie przygotowuję. Zobaczymy co się stanie w końcówce. Pogoda? Jasne, że wolę słońce, komu się chce jechać 270 km w deszczu?

- Sagan ciekawość reporterów zgasił w zarodku.

Kolarz z Żyliny z właściwą sobie prostotą i swobodą zbył także pytania o możliwość wykręcenia historycznego wyniku i presję na nim spoczywającą.

Nie mam nic do stracenia. Chcę się cieszyć tym co już osiągnąłem, chcę się cieszyć jutrem

- powiedział krótko.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. jarek996

  23 września 2017, 16:49 o 16:49

  Sagan ; Zlatan kolarstwa !

 2. mcjs

  23 września 2017, 18:15 o 18:15

  Cały Sagan. Jutro będzie ogień! 🙂

 3. Karol

  24 września 2017, 04:42 o 04:42

  "chcę się cieszyć jutrem" - fajne słowa.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: