Transfery: Kuss w Lotto-NL Jumbo, wzmocnienia Caja Rural i Israel Cycling Academy

Sepp Kuss (Rally Cycling) od nowego roku będzie zawodnikiem LottoNL – Jumbo. Amerykanin spędzi w holenderskiej drużynie dwa lata.

23-latek już w ubiegłym roku pokazał, że jest materiałem na dobrego zawodnika wygrywając etap i zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Beauce. W tym sezonie najpierw uplasował się na 9. lokacie w Tour of Utah, a następnie na 6. pozycji w Colorado Classic i 2. miejscu w Tour of Alberta. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata.

Kolejnego transferu dokonała ekipa Israel Cycling Academy. Drużyna szykująca się na Giro d’Italia, który rozpocznie się w Jerozolimie, sięgnęła po Ahmeta Orkena (Torku Sekerpsor). Mistrz Turcji w jeździe indywidualnej na czas będzie pierwszym muzułmaninem w izraelskiej drużynie. To pokazuje, że projekt Israel Cycling Academy jest otwarta na wszystkich i pokazuje, że ludzie wszystkich religii  mogą być kolegami z drużyny.

Ciekawego wzmocnienia dokonał Caja-Rural Seguros RGA. Do hiszpańskiej drużyny dołączy Nelson Soto (Team Coldeportes). 23 letni Kolumbijczyk wygrał w tym roku trzy etapy Vuelta a Colombia i okazał się najlepszy klasyfikacji sprinterskiej tego wyścigu. Ponadto został mistrzem Panameryki w wyścigu ze startu wspólnego roku.