Jolien D'Hoore wzmocni Orica-Scott

fot. Unipublic / Photogomez

Belgijska sprinterka Jolien D'Hoore w sezonie 2018 reprezentowała będzie zespół Orica-Scott.

27-latka, brązowa medalistka olimpijska w omnium, dość niespodziewanie zmieni barwy brytyjskiej grupy Wiggle High5 na trykot australijskiej ekipy Orica-Scott.

D'Hoore potrafi odnaleźć się w finiszach z dużych grup, a także w imprezach klasycznych. Swój talent w ostatnich trzech sezonach manifestowała w koszulce zespołu Wiggle High5, wyrastając na czołową sprinterkę w peletonie.

W tym roku na jej koncie znalazły się wygrane etapowe na trasach Tour of Britain, Giro Rosa, Ladies Tour of Norway i Lotto Belgium Tour, triumf w Madrid Challenge oraz klasyfikacja generalna chińskiej etapówki Tour of Chongming Island. D'Hoore jako druga finiszowała w Gandawa-Wevelgem, na szóstym miejscu przyjechała w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw Europy, a w tegorocznych wynikach ma też zwycięstwa w GP de Dottignies, krajowych mistrzostwach i Omloop van het Hageland.

W nowych barwach celem urodzonej w Gandawie zawodniczki będą wiosenne klasyki oraz sprinterskie etapy wyścigów etapowych, ale zespół liczy, że belgijska zawodniczka jest w stanie nadal się rozwijać.

Jolien wygrała kilka największych wyścigów w kalendarzu, a my chcemy zapewnić jej otoczenie, w którym będzie mogła dalej odnosić takie sukcesy. Jej najmocniejszą stroną jest oczywiście sprint, ale myślę, że jest na tyle uniwersalna, że może zrobić kolejny krok. Cieszymy się, że będzie się mogła rozwijać pod naszymi skrzydłami

- komentował dyrektor sportowy Gene Bates.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: