Tony Martin: "Nie jestem zadowolony z pracy Cooksona"

Tony Martin

W przeddzień wyboru prezydenta Międzynarodowej Unii Kolarskiej na nową kadencję, Briana Cooksona poddał krytyce Tony Martin.

Czterokrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas uważa, że obecny szef światowego związku, pozostawał głuchy na postulaty kolarzy, dotyczące poprawy ich bezpieczeństwa.

Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z jego kadencji. Nie zrobił nic dla poprawy naszego bezpieczeństwa. Nic się tu nie zmieniło

- powiedział 32-letni zawodnik.

Martin zwrócił uwagę na mnogość rankingów, które interesują już tylko nielicznych.

W rankingach mamy chaos. System punktowy powinien zostać uproszczony. Obecnie mało kogo to interesuje

- dodał.

"Panzerwagen" stanie dziś w Bergen do obrony tytułu mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas. Trasa wyścigu z podjazdem Fløyen (3,4 km; 9,1%, maks. 16%) oraz zgoda UCI na wymianę roweru czasowego na "szosówkę" również została głośno skrytykowana przez zawodnika Katusha-Alpecin.

Brian Cookson o drugą kadencję prezydenta UCI powalczy z Francuzem Davidem Lappartientem. Brytyjczyk twierdzi, że może liczyć na dwie trzecie głosów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: