Przełajowy Puchar Świata 2017/18 #1. Pewne zwycięstwo Mathieu Van Der Poela

Mathieu Van Der Poel

Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon) wygrał pierwszy wyścig przełajowego Pucharu Świata w sezonie 2017/18.

22-letni Holender w amerykańskim Iowa City pokonał Laurensa Sweecka (BERA-Circus) i Quintena Hermansa (Telenet Fidea Lions).

Wicemistrz świata prowadził niemal od samego startu wyścigu, podczas którego dokuczała zawodnikom wysoka temperatura. Po ataku na Mount Krumpit odjechał na pierwszej rundzie i więcej rywale już go nie zobaczyli.

Słabo wypadł Wout Van Aert (Crelan - Charles). Mistrz świata zajął dopiero 14. miejsce, przyznając że to nie był jego dzień.

Dzisiejszy wyścig był dla mnie jednym wielkim cierpieniem. Po raz pierwszy odkąd startuję zawodowo przeżyłem coś takiego. Ale wrócę do gry!

- zapewnił.

W rywalizacji kobiet triumfowała Czeszka Katerina Nash (Clif Pro Team), przed zawodniczką gospodarzy Kaitlin Keough (Cylance) i mistrzynią świata Sanne Cant (Beobank-Corendon).

Wyniki Telenet Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym 2017/18 #1, Jingle Cross (Iowa City):

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank-Corendon          1:06:28
  2 Laurens Sweeck (Bel) ERA-Circus                        00:43
  3 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions              00:44
  4 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Napoleon Games            00:54
  5 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions            00:58
  6 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Gam     01:28
  7 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                   01:43
  8 Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts - Betfirst          01:46
  9 Michael Boroš (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
 10 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice      01:59
 11 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea Lions                   02:07
 12 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions             02:20
 13 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions                 02:29
 14 Wout Van Aert (Bel) Crelan - Charles                   02:32
 15 Marcel Meisen (Ger) Steylaerts - Betfirst              02:43
 16 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Game     02:55
 17 Tim Merlier (Bel) Crelan - Charles                     03:14
 18 Diether Sweeck (Bel) ERA-Circus                        03:21
 19 Kerry Werner (USA)                                     03:24
 20 Rob Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
 21 Matthieu Boulo (Fra)
 22 Steve Chainel (Fra) Team Chazal Canyon                 03:41
 23 Stephen Hyde (USA)                                     03:55
 24 Ian Field (GBr)                                        04:20
 25 Stan Godrie (Ned) Crelan - Charles                     04:33
 26 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Napoleon Games              04:40
 27 Jeremy Powers (USA) Aspire Racing                      04:42
 28 Tobin Ortenblad (USA)                                  04:51
 29 Michael Van Den Ham (Can) Garneau-Easton               04:58
 30 Anthony Clark (USA)                                    05:01
 31 Maxx Chance (USA)                                      05:16
 32 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                  05:25
 33 James Driscoll (USA)                                   05:27
 34 Vincent Baestaens (Bel)                                05:56
 35 Andrew Dillman (USA)                                   06:01
 36 Gage Hecht (USA)                                       06:31
 37 Wietse Bosmans (Bel) ERA-Circus                        06:58
 38 Spencer Petrov (USA) Aspire Racing
 39 Allen Krughoff (USA)
 40 Jeremy Durrin (USA)
 41 Curtis White (USA)
 42 Travis Livermon (USA)
 43 Nicholas Diniz (Can)
 44 Lance Haidet (USA)
 45 Garry Millburn (Aus)
 46 Craig Richey (Can) Garneau-Easton
 47 Isaac Niles (Can)
 48 Trevor O'Donnell (Can)
 49 Masaru Nakazato (Jpn)
 50 Christian Ricci (Can)
 51 Justin Lindine (USA)
DNF Tom Meeusen (Bel) Beobank-Corendon
DNS Jarno Trey (Est)

Kobiety:

1 Katerina Nash (Cze) Clif Pro Team                      47:27
2 Kaitlin Keough (USA) Cylance Pro Cycling               00:12
3 Sanne Cant (Bel) Beobank-Corendon                      00:30
4 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg              00:31
5 Maud Kaptheijns (Ned) Crelan - Charles                 00:34
6 Caroline Mani (Fra)                                    00:36
7 Annika Langvad (Den) Specialized Racing                00:37
8 Ellen Noble (USA) Aspire Racing                        00:57
9 Nikki Brammeier (GBr) Boels Dolmans Cyclingteam        01:07
10 Eva Lechner (Ita) Clif Pro Team                       01:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: