MŚ Bergen 2017. John Degenkolb zrezygnował ze startu

Niemiecka Federacja Kolarska poinformowała, że John Degenkolb (Trek-Segafredo) nie wystartuje w rozpoczynających się dzisiaj mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym. 

28-latka pokonały kłopoty zdrowotne. "Dege" najpierw został zmuszony wycofać się z wyścigu Vuelta a Espania z powodu zapalenia oskrzeli. Weryfikacja formy na trasie wyścigu dookoła Danii okazała się brutalna, kolarz nie włączył się do walki na żadnym z etapów, ostatniego nawet nie kończąc. W konsekwencji  lider niemieckiego zespołu na wyścig ze startu wspólnego w Bergen, postanowił zrezygnowanie ze startu w Norwegii.

Po tym jak opuściłem Vueltę z powodu choroby bardzo szybko wróciłem do treningów, ale także do ścigania. Okazało się jednak, że nie jestem w dyspozycji do poprowadzenia drużyny narodowej na mistrzostwach świata

- wyjaśniał swoją decyzję opublikowaną na Facebooku.

Uwierzcie, że nie jest to decyzja, którą chciałem dzisiaj ogłosić. Jednocześnie uważam, że to krok najbardziej odpowiedzialny. Życzę całej reprezentacji Niemiec sukcesów w Bergen

- dodał.

W dziewięcioosobowym składzie Niemiec Degenkolba zastąpi Johannes Fröhlinger z Team Sunweb.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: