Lucas Hamilton długoterminową inwestycją Orica-Scott

Michele Albasini z grupy Orica-Scott na rampie startowej

21-letni Australijczyk Lucas Hamilton podpisał trzyletni kontrakt z zespołem Orica-Scott.

Utalentowany wspinacz, który sezon 2017 spędził w młodzieżówce australijskiej grupy  – Michelton-Scott, pierwsze kroki w zawodowej karierze postawi w worldtourowej ekipie “kangurów”.

Hamilton w tym roku wygrał francuską etapówkę Tour Alsace (2.2) oraz etap jazdy na czas podczas młodzieżowego Giro d’Italia, w którym zajął ostatecznie drugie miejsce. Świetnie wypadł też w Tour de l’Avenir, w którym uplasował się na 4. pozycji, a na europejskich szosach dał się poznać jako zawodnik wszechstronny, na 3. miejscu kończąc młodzieżową edycję Liege-Bastogne-Liege i stając na podium trzech włoskich klasyków z młodzieżowego kalendarza.

21-latek na swoim terenie okazał się także najlepszy w kontynentalnych mistrzostwach, rok otwierając tytułem mistrza Oceanii orlików w wyścigu ze startu wspólnego.

Hamilton w barwach Orica-Scott rozwijał się będzie przy wsparciu nieco starszych kolegów, którzy przez łączony system ekip młodzieżowych i kadry Australii przeszli na zawodowstwo. Kolarskie rzemiosło w największych wyścigach świata powoli będzie odkrywał za to przy liderach grupy – Brytyjczykach Adamie i Simonie Yatesach i Kolumbijczyku Estebanie Chavesie.