Andrea Guardini w Bardiani-CSF

Andrea Guardini (UAE Team Emirates) od przyszłego roku będzie reprezentował barwy prokontynentalnego Bardiani-CSF.

Włoch najlepsze lata swojej kariery spędził w Farnese Vini-Neri Sottoli i Astanie. Przez sześć lat odniósł 39 wiktorii w tym 22 etapy Le Tour de Langkawi. Jego największym sukcesem jest etapowe zwycięstwo na Giro d'Italia 2012. Ponadto ma na swoim koncie etapowe triumfy w Eneco Tour, Tour of Turkey, Tour of Oman, Tour of Denmark i Tour of Qinghai Lake.

Ostatni rok spędzony w UAE Team Emirates był dla niego kompletnie nieudany, dlatego postanowił zrobić krok w tył i przez następne dwa lata będzie reprezentował Bardiani-CSF.

Z kolei Trek-Segafredo zarzucił sieci na utalentowanego Duńczyka Niklasa Ega. 22-latek osiągnął kilka świetnych rezultatów w tym sezonie. Był 2. w  Kreiz Breizh Elites, 4. w Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc i pojechał udany Tour de l'Avenir, gdzie uplasował się na świetnej 3. lokacie. Eg następne dwa lata spędzi w Trek-Segafredo, będzie w nowym zespole przygotowywany do roli lidera w wyścigach etapowych.

Po trzech latach w Team Sunweb na zmianę barw zdecydował się Zico Waeytens. 25-latek był przede wszystkim pomocnikiem w północnych klasykach, ale mimo to w 2016 roku odniósł etapowe zwycięstwo w Baloise Tour of Belgium. Od nowego roku będzie zawodnikiem prokontynentalnego Vérandas Willems-Crelan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: