Raimondas Rumsas podejrzany w sprawie śmierci swojego syna

Raimondas Rumsas na TdF 2002

Prokuratura w miejscowości Lukka nakazała przeszukanie domu Raimondasa Rumsasa oraz posiadłości czterech innych osób, w sprawie nagłej śmierci jego syna, 21-letniego Linusa Rumsasa.

Młodzieżowy mistrz Litwy zasłabł w swoim domu 2 maja. Dwie godziny później zmarł w szpitalu na niewydolność serca. Dzień wcześniej również stracił przytomność i trafił do szpitala w Lukka, skąd został wypisany jeszcze tego samego dnia.

Raimondas Rumsas, prezes zespołu Altopack-Eppela, który reprezentował Linus oraz trzy inne osoby podejrzani są o handel środkami dopingującymi i paserką.

Rumsas w latach 90-tych jeździł u Piotra Kosmali w grupie Mróz. W roku 2000 trafił do Fassa Bortolo, od razu triumfując w Giro di Lombardia. W 2002 roku zajął trzecie miejsce w Tour de France. Tuż po wyścigu została we Francji zatrzymana jego żona, w której samochodzie znaleziono środki dopingujące. Litwina na stosowaniu EPO przyłapano niespełna rok później, na podstawie próbki pobranej na Giro d'Italia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mario

    21 września 2017, 10:03 o 10:03

    okropna, straszna kara dla dopingowicza, żeby w to bagno wciągać własnego syna

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: