MŚ Bergen 2017. Skład grupy CCC Sprandi Polkowice

Zespół CCC Sprandi Polkowice podał skład zespołu, który 17 września w norweskim Bergen weźmie udział w wyścigu o mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas.

Pod batutą Marcina Białobłockiego pomarańczowy skład stanie na starcie w Bergen i mierzył się będzie z najlepszymi ekipami globu na 42,5-kilometrowej trasie. Do Norwegii ekipa wysyła Niemca Jonasa Kocha, Słoweńca Jana Tratnika oraz Łukasza Owsiana, Macieja Paterskiego i Mateusza Taciaka.

Zespół CCC Sprandi Polkowice przed rokiem wywalczył 13. miejsce w jeździe drużynowej na czas podczas czempionatu w Katarze. W tym roku polska ekipa w tej specjalności pokazywała się z dobrej strony na mniejszych wyścigach, na krajowych szosach oraz podczas Settimana Coppi e Bartali, gdzie w latach 2015 i 2017 wygrywała drużynowe etapy, dwa razy finiszując przed drugim składem zespołu Sky.

W tym oraz poprzednich sezonach pokazaliśmy, że jazda drużynowa to nasza mocna strona. Prezentowaliśmy się bardzo dobrze w tej konkurencji i potrafiliśmy nawiązać walkę z grupami World Tour. Tak było np. podczas Coppi e Bartali, gdzie wygraliśmy dwa razy z rzędu, dwukrotnie pokonując m.in. Team Sky. Skład na mistrzostwa świata oparliśmy o zawodników, którzy wzięli udział w niedawno zakończonym Tour of Britain. Wyścig ten był solidnym przetarciem przed mistrzostwami, a jazda indywidualna na 5.etapie była dobrą okazją do doszlifowania formy na rowerze czasowym, w tempie wyścigowym

- zapowiedział optymistycznie Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy.

W wyścigach WorldTour i testach przeciwko najlepszym ekipom świata, w Katalonii i Walencji, podopieczni Wadeckiego zwykle plasowali się na początku drugiej dziesiątki i taki wynik w Norwegii uznać będzie można za dobrze wykonaną pracę na tle startujących w Norwegii ekip.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. FK

    16 września 2017, 13:08 o 13:08

    Wskoczcie do dziesiątki ,to realne.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: