Casper Pedersen w Aqua Blue Sport

Utalentowany 21-letni sprinter Casper Pedersen (Team Giant - Castelli) od nowego sezonu będzie zawodnikiem irlandzkiej drużyny Aqua Blue Sport.

W latach 2015-2016 Duńczyk reprezentował barwy ekipy Riwal Platform Cycling Team. W 2017 roku przeniósł się do Team Giant-Castelli, co okazało się świetną decyzją. Pedersen  został w tym roku mistrzem Europy do lat 23, rozgrywanych w duńskim Herning. Ponadto wygrał etap Fleche du Sud, GP Horsen Posten, a ostatnio okazał się najlepszy na etapie Tour of Denmark.

Jestem bardzo podekscytowany. Marzyłem o zawodowym ściganiu i chyba znalazłem właściwą drużynę, która pomoże mi postawić kolejny krok w mojej karierze. Szukałem ekipy, w której będę mógł zdobyć doświadczenie, ale również powalczyć o własne wyniki

- powiedział Pedersen.

W Aqua Blue Sport mistrze Europy młodzieżowców będzie mógł startować w najważniejszych wyścigach w Europie i być może już w 2018 roku zadebiutuje w Wielkim Tourze. Jego kontrakt z Aqua Blue Sport będzie ważny przez 2 lata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: