Quick-Step Floors i Katusha-Alpecin sięgają po młodych górali

Belg Steff Cras w sezonie 2018 przygodę z zawodowym peletonem rozpocznie w Katusha-Alpecin. W barwach Quick-Step Floors pierwsze wyścigi z najwyższej półki zaliczy Brytyjczyk James Knox.

Dwóch młodzieżowców do zawodowego peletonu przechodzi po serii świetnych wyników w młodzieżowych wyścigach.

21-letni Knox, wychowanek zespołu Wiggins, w tym roku nie odniósł zwycięstw, ale 2. miejsce w młodzieżowym Liege-Bastogne-Liege, 8. w Tour of Croatia, Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc i Tour de l'Avenir to wyniki więcej niż wystarczające by przyciągnąć uwagę zespołów z pierwszej ligi. Brytyjczyk dobrze radził sobie też we francuskich imprezach etapowych, zajmując 5. miejsce w górskim Ronde de l'Isard i 6. w Tour Alsace.

21-letni Cras ścigał się w tych samych wyścigach, notując 3. miejsce w Ronde de l'Isard, 4. w Tour Alsace oraz wysokie 5. w Tour de l'Avenir. Na koncie ma też 5. lokatę Młodzieżowym Wyścigu Pokoju.

Śledzimy Steffa od dwóch lat. Cieszę się, że spędzi u nas dwa sezony. To nie tylko dobry góral, ale i kolarz z potencjałem w jeździe na czas. CHcemy zrobić z niego zawodnika mogącego walczyć w wyścigach etapowych

- nakreślił manager szwajcarsko-rosyjskiego projektu Jose Azevedo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: