Daniel - odzież kolarska

Alice Barnes i Lisa Klein w Canyon-SRAM, Tyler Wiles w Drops

Brytyjka Alice Barnes wzmocni ekipę Canyon-SRAM, a jej miejsce w zespole Drops zajmie Amerykanka Tyler Wiles.

Alice Barnes, dotychczas ścigająca się w zespole Drops, w sezonie 2018 reprezentowała będzie grupę Canyon-SRAM. 22-latka ma za sobą dość owocny sezon - wiosną meldowała się w czołówkach ważnych klasyków - Gandawa-Wevelgem i Ronde van Drenthe - później wywalczyła 6. miejsce w OVO Energy Tour of Britain, wygrała etap i zajęła 2. miejsce w BeNe Ladies Tour, a niedawno w duńskim Herning zdobyła brąz mistrzostw Europy orliczek.

Barnes w szeregach niemieckiej ekipy spotka siostrę - Hannah - a także przechodzącą z zespołu Cervelo-Bigla Niemkę Lisę Klein. 21-letnia mistrzyni Niemiec w tym sezonie zabłysła wysokimi miejscami w wyścigach etapowych - 4. pozycją w Healthy Ageing Tour (2.2) i Festival Elsy Jacobs (2.1) oraz 5. w Ladies Tour of Norway. W palmares ma też brąz mistrzostw Europy w jeździe na czas orliczek i wygrany prolog Giro Toscana.

Do składu dołączy także Christa Riffel, 19-letnia stażystka ekipy.

Miejsce Barnes w szeregach ekipy z Wysp Brytyjskich zajmie Amerykanka Tyler Wiles, w ostatnim sezonie ścigająca się w Unitedhealthcare. 28-latka w młodym składzie będzie piastowała pozycję liderki i sprawdzała się będzie w europejskich imprezach etapowych.

Doświadczona zawodniczka w tym roku wygrała amerykański wyścig Tour of Gila, zajęła 2. miejsce w czeskim Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska i 5. w Thüringen Ladies Tour. W kolejnym roku jej celem będą imprezy etapowe mające w programie etapy jazdy na czas oraz wiosenne klasyki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: