Mistrzostwa Świata MTB 2017. Włoszczowska tuż za podium, Neff ze złotem

Jolanda Neff

Szwajcarka Jolanda Neff została w australijskim Cairns mistrzynią świata elity kobiet w kolarstwie górskim cross-country.

Neff pokonała Annie Last z Wielkiej Brytanii i Francuzkę Pauline Ferrand Prevot.

Tuż za podium uplasowała się Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), a na 18 miejscu finiszowała Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Rywalizacja na trudnej, pokonywanej sześć razy rundzie, od początku przebiegała pod dyktando Neff. Włoszczowska po nieco słabszym starcie przesunęła się na piąte, a w połowie wyścigu, na czwarte miejsce w stawce.

Jadącą na drugiej pozycji Irine Kalentyeve z Rosji zatrzymał defekt, kłopoty z oponą miała Prevot, a na czwartym okrążeniu Włoszczowską zatrzymała dublowana zawodniczka z Singapuru, która upadła tuż przed Polką.

Na trzecie miejsce wyszła Prevot, do której Włoszczowska traciła kilkanaście sekund. Francuzka utrzymała dobre tempo do końca, broniąc tym samym miejsca na podium.

W wyścigu elity mężczyzn tegoroczną dominację (zwycięstwa we wszystkich wyścigach Pucharu Świata) potwierdził Nino Schurter. Szwajcar o 7 sekund był lepszy od Czecha Jaroslav Kulhavý'ego, a 15 sekund stracił rodak zwycięzcy Thomas Litscher.

36. przyjechał Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team).

Szwajcarski dzień na Antypodach w wyścigu orliczek rozpoczęła Sina Frei. Srebrny medal przypadł Amerykance Kate Courtney, a brązowy Szwajcarce Alessandrze Keller.

Marlena Droździok (Scott Eurocycles.com) nie ukończyła zawodów.

Wyniki Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim 2017 (CDM), Cairns:

ELITA KOBIET

ELITA MĘŻCZYZN

U23 KOBIET

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: