Lotto Belgium Tour 2017: etap 3. Anouska Koster podwójnie zwycięska

Anouska Koster (WM3 Pro Cycling) wygrała na mecie ostatniego etapu Lotto Belgium Tour, zapewniając sobie również triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu.

24-letnia Holenderka pokonała reprezentantkę USA Ruth Winder oraz Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies).

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła na etapie 9. miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 7. pozycji.

Wyniki 3. etapu Lotto Belgium Tour 2017 (2.1), Geraardsbergen - Geraardsbergen (114 km):

  1 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling                 3:04:48
  2 Ruth Winder (USA) USA National Team                    00:04
  3 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                00:47
  4 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                     01:06
  5 Megan Guarnier (USA) USA National Team                 01:09
  6 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
  7 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
  8 Liane Lippert (Ger) Germany National Team
  9 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                 01:13
 10 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               01:16
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 12 Susanne Andersen (Nor) Norway National Team            01:19
 13 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 14 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling                  01:21
 15 Vita Heine (Nor) Norway National Team
 16 Coryn Rivera (USA) USA National Team                   01:23
 17 Katharine Hall (USA) USA National Team
 18 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 19 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 20 Julie Vande Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
 21 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota
 22 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops                         01:29
 23 Nikol Płosaj (Pol) Poland National Team                03:50
 24 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling                  03:53
 25 Alicia Gonzalez (Spa) Lointek
 26 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling
 27 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 28 Abigail Van Twisk (GBr) Drops                          03:56
 29 Stine Borgli (Nor) Norway National Team
 30 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
 31 Véronique Bilodeau (Can) SAS - MACOGEP
 32 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana
 33 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares-Waowdeals
 34 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing                04:01
 35 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies                 04:08
 36 Emilie Moberg (Nor) Norway National Team
 37 Line Marie Gulliksen (Nor) Autoglas Wetteren           07:59
 38 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling
 39 Julie Leth (Den) Wiggle High5                          08:13
 40 Genevieve Whitson (GBr) Isorex                         08:30
 41 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Kuota                      08:55
 42 Vibeke Dybwad (Nor) Keukens Redant                     09:03
 43 Maaike Boogard (Ned) BTC City Ljubljana                09:05
 44 Wiebke Rodieck (Ger) Germany National Team
 45 Rebecca Durrell (GBr) Drops                            09:07
 46 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                   09:18
 47 Evelien Debboudt (Bel) Keukens Redant
 48 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant                    09:29
 49 Skylar Schneider (USA) USA National Team               09:31
 50 Irena Ossola (USA) SAS - MACOGEP                       09:46
 51 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota             22:08
 52 Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 53 Danique Braam (Ned) Jan Van Arckel
 54 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 55 Ariadna Trias Jordan (Spa) Lointek
 56 Sara Fletcher (USA) Autoglas Wetteren
 57 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Kuota
 58 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
 59 Frédérique Larose-Gingras (Can) SAS - MACOGEP
 60 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana

Klasyfikacja końcowa wyścig

  1 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling                08:45:02
  2 Ruth Winder (USA) USA National Team                 08:45:22
  3 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                  08:45:49
  4 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                   08:45:52
  5 Megan Guarnier (USA) USA National Team              08:46:19
  6 Coryn Rivera (USA) USA National Team                08:46:22
  7 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana              08:46:23
  8 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies             08:46:43
  9 Liane Lippert (Ger) Germany National Team           08:47:10
 10 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies            08:47:14
 11 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing           08:47:24
 12 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                 08:47:28
 13 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops                      08:47:31
 14 Susanne Andersen (Nor) Norway National Team
 15 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana            08:47:34
 16 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 17 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling               08:47:37
 18 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota               08:47:38
 19 Vita Heine (Nor) Norway National Team               08:47:40
 20 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx    08:47:42
 21 Julie Vande Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies         08:47:50
 22 Katharine Hall (USA) USA National Team              08:47:54
 23 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling               08:49:35
 24 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling               08:49:58
 25 Stine Borgli (Nor) Norway National Team             08:50:12
 26 Alicia Gonzalez (Spa) Lointek                       08:50:14
 27 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana   08:50:23
 28 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing             08:50:24
 29 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 30 Abigail Van Twisk (GBr) Drops                       08:50:34
 31 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies              08:50:37
 32 Emilie Moberg (Nor) Norway National Team            08:50:46
 33 Véronique Bilodeau (Can) SAS - MACOGEP              08:50:49
 34 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares-Waowdeals            08:51:54
 35 Nikol Płosaj (Pol) Poland National Team             08:52:05
 36 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing            08:52:37
 37 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling                08:54:28
 38 Line Marie Gulliksen (Nor) Autoglas Wetteren        08:54:29
 39 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Kuota                   08:54:30
 40 Julie Leth (Den) Wiggle High5                       08:54:35
 41 Skylar Schneider (USA) USA National Team            08:55:26
 42 Rebecca Durrell (GBr) Drops                         08:55:30
 43 Maaike Boogard (Ned) BTC City Ljubljana             08:55:35
 44 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                08:55:46
 45 Genevieve Whitson (GBr) Isorex
 46 Wiebke Rodieck (Ger) Germany National Team          08:55:59
 47 Vibeke Dybwad (Nor) Keukens Redant                  08:56:04
 48 Evelien Debboudt (Bel) Keukens Redant               08:56:10
 49 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant                 08:57:36
 50 Irena Ossola (USA) SAS - MACOGEP                    08:58:04
 51 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing          09:08:19
 52 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Kuota                 09:08:34
 53 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota          09:08:46
 54 Danique Braam (Ned) Jan Van Arckel                  09:08:49
 55 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies          09:09:13
 56 Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx          09:09:15
 57 Frédérique Larose-Gingras (Can) SAS - MACOGEP       09:09:33
 58 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana                09:12:25
 59 Sara Fletcher (USA) Autoglas Wetteren               09:12:27
 60 Ariadna Trias Jordan (Spa) Lointek                  09:16:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: