Kolarska Grupa Wyszehradzka jedzie na Dolnym Śląsku

Już tylko tydzień dzieli nas od Wyścigu Wyszehradzkiego. To międzynarodowe kolarskie święto odbędzie się w niedzielę, 17 września w Sobótce. Przygotowania do imprezy są na ostatniej prostej. 22 ekipy z 6 krajów na starcie, 180 km wymagającej trasy do pokonania, zmagania zawodowców oraz amatorów, a także gorący doping – to wszystko czeka nas już za kilka dni w Sobótce.

Na liście startowej wyścigu elity jest już ponad 120 nazwisk. Wśród nich aktualny górski mistrz Polski - Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów), czy jadący w barwach SKC Tufo Prostejov – Wojciech Pszczolarski, brązowy medalista mistrzostw świata na torze. Na 22 zgłoszone zespoły, aż 7 to czołowe teamy z Polski. Na starcie staną: Domin Sport, TV Chrobry Głogów, Team Hurom, CCC Sprandi Polkowice, Voster Uniwheels Team, Wibatech 7R Fuji, Mayday Team Lublin i Klub Kolarski Tarnovia. Nie zabraknie też gości z Czech, Węgier, Słowacji, Ukrainy i Austrii.

Taka rozszerzona formuła wyścigu, w której wystartować mogą także teamy spoza Grupy Wyszehradzkiej to kolejny dowód na to, że kolarstwo łączy i pokonuje wszelkie granice! Cieszymy się, że na malowniczych, ale także wymagających trasach wokół Ślęży ścigać się będzie tyle fantastycznych drużyn. Jestem przekonany, że będzie to świetne widowisko. Dlatego też serdecznie zapraszam do kibicowania

- mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

Atmosferę wyścigu podgrzewa nie tylko pula nagród – ponad 25 tysięcy złotych, ale także prestiż tego wydarzenia. Sobótka jest w tym roku gospodarzem finału imprezy z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o randze Grand Prix Polski. Składający się z czterech etapów wyścig rozgrywany jest w każdym z państw Grupy Wyszehradzkiej. W kwietniu br. odbyły się zmagania na Węgrzech i w Słowacji. 16 września kolarze powalczą o cenne punkty klasyfikacji generalnej w Czechach, a dzień później czeka ich wielki finał w Sobótce.

Będzie on emocjonujący także dla amatorów, którzy również mogą zmierzyć się w Wyścigu Wyszehradzkim. Do pokonania mają dystans mini lub maxi – 36 lub 90 km.

W ramach amatorskiego cyklu Via Dolny Śląsk, na Wyścig Wyszehradzki zapisało się już 150 kolarzy! Zgłoszenia przyjmujemy także w dniu wyścigu i spodziewamy się, że liczba chętnych przekroczy 200 osób. To doskonali zawodnicy, waleczni i pełni pasji. Liczymy na gorący doping także dla nich! Start zmagań amatorów już o 9:30

– zaprasza Przemysław Bednarek, dyrektor Wyścigu Wyszehradzkiego.

Strefy Kibica zlokalizowane są w 6 punktach na trasie wyścigu: w Strzegomianach, Będkowicach, Sulistrowicach, Przemiłowie, Księgnicach Małych i Świątnikach. Serdecznie zapraszamy na kolarską niedzielę w Sobótce!

PROGRAM:

godz. 7.00 - przyjmowanie zgłoszeń amatorów (Sobótka stadion al. Św. Anny 12)
9:00 – otwarcie biura zawodów Grand Prix Polski – hotel Sobotel al. Św. Anny 16
9:30 – start wyścigu amatorów w ramach cyklu Via Dolny Śląsk
10:30 - zamknięcie biura zawodów
11:00 – odprawa techniczna
12:15- podpisywanie list startowych
12:30 – zakończenie wyścigu amatorów
13:00 - start Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski
14:15 – dekoracja zwycięzców wyścigu dla amatorów w ramach cyklu Via Dolny Śląsk
17:30 – koniec wyścigu elity Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski
17:45 - dekoracja zwycięzców Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski

Bieżące informacje o Wyścigu na: www.facebook.com/visegradrace

mapka GP Polski 2017

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: