Lotto Belgium Tour 2017: etap 1. Zwycięstwo Vos, Bujak wysoko

Mistrzyni Europy Marianne Vos wygrała po finiszu z 10-osobowej grupy pierwszy etap Lotto Belgium Tour.

Holenderka z ekipy WM3 Pro Cycling pokonała Jolien D'Hoore (Wiggle High5) i Coryn Rivere (Reprezentacja USA). Czwarta kreskę przecięła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

W klasyfikacji generalnej wyścigu na pierwsze miejsce awansowała Vos. Bujak pozostała na piątym miejscu.

Wyniki 1. etapu Lotto Belgium Tour 2017 (2.1), Meerbeke - Ninove (114 km):

  1 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                     2:52:49
  2 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
  3 Coryn Rivera (USA) USA National Team
  4 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
  5 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Kuota
  6 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling                     00:02
  7 Ruth Winder (USA) USA National Team
  8 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies
  9 Megan Guarnier (USA) USA National Team
 10 Skylar Schneider (USA) USA National Team
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                      00:06
 12 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling                    00:19
 13 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops Cycling Team              00:30
 14 Daria Pikulik (Pol) Poland National Team                 00:49
 15 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 16 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5
 17 Susanne Andersen (Nor) Norway National Team
 18 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling
 19 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana
 20 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 21 Agnieszka Skalniak (Pol) Astana Women's Team
 22 Liane Lippert (Ger) Germany National Team
 23 Alicia Gonzalez (Spa) Lointek
 24 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team
 25 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 26 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 27 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
 28 Julie Leth (Den) Wiggle High5
 29 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 30 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 31 Kelly Kalm (Est) Isorex Cycling Team
 32 Estafania Pilz (Arg) Autoglas Wetteren Cycling Team
 33 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
 34 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 35 Iris Sachet (Fra) SAS - MACOGEP
 36 Line Marie Gulliksen (Nor) Autoglas Wetteren Cycling Team
 37 Abigail Van Twisk (GBr) Drops Cycling Team
 38 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota
 39 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek
 40 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling
 41 Margot Dutour (Fra) Autoglas Wetteren Cycling Team
 42 Saartje Vandenbroucke (Bel) Lares-Waowdeals
 43 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota
 44 Steffy Van Den Haute (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team
 45 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 46 Evy Kuijpers (Ned) Jan Van Arckel
 47 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies
 48 Weronika Humelt (Pol) Poland National Team
 49 Lucy Shaw (GBr) Drops Cycling Team
 50 Lisa Küllmer (Ger) Germany National Team
 51 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 52 Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 53 Lisa Morzenti (Ita) Astana Women's Team
 54 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling
 55 Annabel Simpson (GBr) Drops Cycling Team
 56 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan Van Arckel     
 57 Thalita De Jong (Ned) Lares-Waowdeals
 58 Antonia Gröndahl (Fin) Isorex Cycling Team
 59 Véronique Bilodeau (Can) SAS - MACOGEP
 60 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing
 61 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota
 62 Laura Vainionpää (Fin) Isorex Cycling Team
 63 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota
 64 Grace Garner (GBr) Wiggle High5
 65 Vita Heine (Nor) Norway National Team
 66 Evelien Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 67 Lynn Marien (Bel) Wielerclub de Sprinters Malderen
 68 Daria Pikulik (Pol) Poland National Team
 69 Maaike Boogard (Ned) BTC City Ljubljana
 70 Wiebke Rodieck (Ger) Germany National Team
 71 Ilse Temmerman (Bel) Equano Cycling Team
 72 Katharine Hall (USA) USA National Team
 73 Ariadna Trias Jordan (Spa) Lointek
 74 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
 75 Sara Michielsen-Stevens (Bel) Wielerclub de Sprinters Malderen
 76 Danique Braam (Ned) Jan Van Arckel
 77 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 78 Birgitte Ravndal (Nor) Keukens Redant Cycling Team
 79 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Kuota
 80 Julie Vande Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
 81 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
 82 Katrine Aalerud (Nor) Norway National Team
 83 Sarah Rijkes (Aut) Lares-Waowdeals
 84 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana
 85 Vibeke Dybwad (Nor) Keukens Redant Cycling Team
 86 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
 87 Carolien Haers (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team
 88 Stine Borgli (Nor) Norway National Team
 89 Mathilde Matthijsse (Ned) Equano Cycling Team
 90 Genevieve Whitson (GBr) Isorex Cycling Team
 91 Sara Fletcher (USA) Autoglas Wetteren Cycling Team
 92 Samantha Schneider (USA) USA National Team
 93 Frédérique Larose-Gingras (Can) SAS - MACOGEP            01:02
 94 Emilie Moberg (Nor) Norway National Team                 01:05
 95 Inga Rodieck (Ger) Germany National Team                 02:06
 96 Emmy Andersson (Swe) Wielerclub de Sprinters Malderen
 97 Laura Süßemilch (Ger) Germany National Team
 98 Claudia Jongerius (Ned) Keukens Redant Cycling Team
 99 Michaela Ebert (Ger) Germany National Team
100 Simone De Vries (Ned) Jan Van Arckel
101 Terry Fremineur (Bel) Equano Cycling Team
102 Ine Allaert (Bel) Keukens Redant Cycling Team
103 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team         02:08
104 Łucja Pietrzak (Pol) Poland National Team
105 Nikol Płosaj (Pol) Poland National Team
106 Sylvie Boermans (Ned) Jan Van Arckel
107 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5
108 Sarah Ingelbrecht (Bel)
109 Aurore Verhoeven (Fra) Wielerclub de Sprinters Malde     02:19
110 Mie Bjorndal Ottestad (Nor) Wielerclub de Sprinters Malderen
111 Liliane Leenknegt (Bel) Isorex Cycling Team
112 Irena Ossola (USA) SAS - MACOGEP                         00:49
113 Mieke Docx (Bel) Lares-Waowdeals                         03:37
114 Lenny Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                04:22
115 Cristina Martinez (Spa) Lointek                          05:05
116 Emma Bedard (Can) SAS - MACOGEP                          06:26
117 Sanne Bamelis (Bel) Wielerclub de Sprinters Malderen
118 Evelien Deltombe (Bel) Equano Cycling Team               16:41
119 Ingrid Moe (Nor) Norway National Team                    19:26