Vuelta a Espana 2017. Dimension Data we trójkę

Choroby dokonały decymacji w szeregach grupy Dimension Data. Do 14. etapu Vuelta a Espana przystąpiła zaledwie jedna trzecia wyjściowego składu południowoafrykańskiego zespołu.

Australijczyk Lachlan Morton, Hiszpan Igor Anton i pochodzący z RPA Jacques Janse van Rensburg to wciąż uczestniczący w hiszpańskim Grand Tourze kolarze grupy Dimension Data.

Ze startującej w Nimes dziewiątki po 12 odcinkach pozostało zaledwie czterech, natomiast wczoraj wyścig opuścił chory Omar Fraile. W poprzednich dniach problemy zdrowotne zmogły Bena Kinga, Youcefa Reguigui, Nica Dougalla oraz Serge'a Pauwelsa, a po kraksie wycofać się musiał drugi na piątym odcinku Merhawi Kudus.

Ekipa Dimension Data do Hiszpanii przyjechała by walczyć w ucieczkach o etapowe zwycięstwa i w miarę możliwości wesprzeć Igora Antona w walce o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. 34-latek póki co spokojnie kontynuuje walkę o miejsce w czołowej dwudziestce, po blisko dwóch tygodniach ścigania plasując się na 19. miejscu.

Van Rensburg pokazał się już raz w odjazdach, na 4. miejscu finiszując na 10. etapie, natomiast debiutujący w trzytygodniowych rozgrywkach Morton wciąż czeka na przetestowanie swoich umiejętności w odjeździe dnia.

Choroby w grupie z RPA to spory ewenement na tle tegorocznego peletonu Vuelta a Espana - siedem zespołów wciąż jedzie w pełnych składach, a w pozostałych brakuje jednego-dwóch zawodników.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: