MŚ Bergen 2017. Alaphilippe liderem "Les Bleus"

kibice

Julian Alaphilippe został wyznaczony na lidera reprezentacji Francji na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędę się w norweskim Bergen (17-24 września).

Nowy selekcjoner Francuzów, Cyrille Guimard, na razie wskazał czterech z dziewięciu kolarzy, którzy wyruszą na trasę o długości 276 kilometrów. Obok kolarza Quick-Step Floors nominację otrzymali Tony Gallopin (Lotto Soudal), Lilian Calmejane (Direct Energie) i Anthony Roux (FDJ).

Położyłem fundament pod mój zespół, biorąc pod uwagę rożne aspekty trasy w Bergen. Alaphilippe jest naturalnym liderem. Blisko siebie będzie miał solidnych strażników, doświadczonych kolarzy, Rouxa i Gallopina. Calmejane jest młodszym zawodnikiem, ale już ze znakomitymi sukcesami, a przede wszystkim to "walczak"

- powiedział Guimard w "France Cyclisme".

W obecnym sezonie Alaphilippe miał udany początek wiosny. Błyszczał w Paryż-Nicea, gdzie wygrał etap jazdy indywidualnej oraz zajął 3. miejsce w Mediolan-San Remo, po akcji z Peterem Saganem i Michałem Kwiatkowskim. 25-latek z powodu kontuzji kolana na Kraju Basków stracił "ardeńskie klasyki" i Tour de France. Powrócił zwycięstwem na 8. etapie Vuelta a Espana.

Francuzi osiem razy świętowali w swojej historii tytuł mistrza świata, po raz ostatni w 1997 roku, za sprawą Laurenta Brocharda.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: