Kolejne wzmocnienia Israel Cycling Academy

Sondre Holst Enger (Ag2r La Mondiale) i August Jensen (Team Coop) od nowego roku będą zawodnikami prokontynentalnego Israel Cycling Academy.

Sondre Holst Enger przez ostatnie trzy lata ścigał się w barwach IAM Cycling. To właśnie w barwach szwajcarskiej drużyny zwyciężał na etapach Tour of Austria i Tour of Croatia. Ponadto Norweg zajmował 2. miejsce w Tour de Picardie, był dwukrotnie 3. w Tour of Norway, 5. w Tour des Fjords oraz 8. w Cyclassics Hamburg. Ma na swoim koncie start w Tour de France i 3. miejsce na jednym z etapów. W tym roku ściga się w Ag2r La Mondiale, ale jego przygodę z francuską ekipą już w sierpniu można uznać za nieudaną.

Do 23-latka dołączy jego krajan - August Jensen. 26-latek zajął w tym roku 2. miejsce w Arctic Race of Norway oraz wygrał jeden z etapów tego wyścigu. Ponadto triumfował na dwóch etapach Oberösterreichrundfahrt i na jednym odcinku Tour du Loir et Cher. Zawodnik Team Coop uplasował się także na 4. miejscu w Tour des Fjords, Grote Prijs Jef Scherens i Tour de Normandie oraz 5. w Tour of Norway.

To kolejne solidne wzmocnienia Israel Cycling Academy przed przyszłym sezonem. Wcześniej do ekipy dołączyli doświadczeni i utytułowani Ben Hermans i Ruben Plaza. Wszystkie te transfery mają zapewnić izraelskiej drużynie udany start w Giro d'Italia 2018, które rozpocznie się w Jerozolimie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: