Bauke Mollema: “podium w Tourze jest możliwe”

Bauke Mollema

Po tym, jak z zawodowego peletonu wycofa się Alberto Contador, nadzieje na opaskę kapitana w przyszłorocznym Tour de France robi sobie Bauke Mollema.

Mój plan zawsze przewidywał start w „Wielkiej Pętli” 2018. Nadal wierzę w to, że mogę zakończyć rywalizację na podium. To mój główny cel

– powiedział Holender w rozmowie z velon.cc.

Mollema w tym roku był pomocnikiem Contadora, wygrał etap z metą w Le Puy-en-Velay. Dwa lata temu do 18. etapu zajmował drugie miejsce w generalce, ostatecznie uplasował się na 11. pozycji. Nie wiadomo jednak, czy czasami Trek-Segafredo nie sięgnie po Rigoberto Urana, którego drużyna Cannondale-Drapac walczy o przeżycie.

Po występie w Tourze Mollema był trzeci w Clasica San Sebastian, gdzie zwyciężył Michał Kwiatkowski (Sky). Teraz koncentruje się na dwóch kanadyjskich jednodniówkach zaliczanych do WorldTouru, Il Lombardia oraz na norweskich mistrzostwach świata.

Nie sądzę, żebym mógł zostać mistrzem świata. Na rundzie znajdą się  co prawda dwa podjazdy, ale powinny one leżeć takim zawodnikom jak Peter Sagan, Greg van Avermaet, Michael Matthews czy Alexander Kristoff

– dodał Mollema, dla którego ostatnim wyścigiem w sezonie będzie chiński Tour de Guangxi.