Kristoffer Halvorsen rozwinie skrzydła w Team Sky

Portret Kristoffer Halvorsen

Norweski sprinter Kristoffer Halvorsen podpisał kontrakt z brytyjską ekipą Sky.

21-letni mistrz świata młodzieżowców to trzeci nowy nabytek zespołu Dave'a Brailsforda - w poprzednich dniach zespół podał informacje o pozyskaniu zwycięzcy młodzieżowego Giro d'Italia Pavla Sivakova oraz triumfatora Tour de l'Avenir Egana Bernala.

Halvorsen, przygodę w młodzieżowym peletonie dotychczas przeżywający w barwach norweskiej grupy Joker-Icopal, to najbardziej obiecujący sprinter młodego pokolenia, od dawna znajdujący się na celowniku najlepszych zespołów w peletonie. Na swoim koncie, oprócz złota mistrzostw świata z Kataru, ma wygrane dwa etapy Tour de l'Avenir, triumf w ubiegłorocznym Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais oraz tegoroczną wiktorię w Handzame Classic.

Jest bardzo obiecującym sprinterem. Myślę, że w przyszłości może stać się bardzo dobrym klasykowcem. Kilka razy już wygrał, to bardzo szybki zawodnik. Poza wyścigami to bardzo spokojny człowiek, ale kiedy na horyzoncie pojawia się sprint, zmienia się w prawdziwego zwierzaka

- oceniał Gabriel Rasch, dyrektor sportowy grupy Sky.

To jedna z najlepszych ekip świata. Otrzymałem propozycję podpisania kontraktu, jak mogłem odmówić?

- skomentował krótko Halvorsen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bo

    28 sierpnia 2017, 23:19 o 23:19

    haha juz to widze jak rozwija :V

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: